شماره مجوز: 83030

تاکید نماینده ولی فقیه در هرمزگان بر ضرورت رسیدگی به مشکل اشتغال فرزندان شاهد

تاکید نماینده ولی فقیه در هرمزگان بر ضرورت رسیدگی به مشکل اشتغال فرزندان شاهد

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با نماینده ولی فقیه در هرمزگان

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در دیداری که مدیر کل بنیاد شهید استان با وی داشت بر ضرورت رسیدگی به مشکلات فرزندان شاهد خصوصا بحث اشتغال آنان تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده در این دیدار گفت: باید به گونه ای فرهنگ سازی شود که ما از مشکلات و مسائل همه فرزندان شاهد و ایثارگر آگاه شویم تا در جهت رفع آنها اقدامات منصفانه و شایسته ای انجام دهیم.

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه بعضی از فرزندان شهدا و ایثارگر به دلیل شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مناسبی که در جامعه دارند بیشتر به چشم می آیند و مورد توجه قرار می گیرند، امّا متأسفانه عده ای از فرزندان این عزیزان به دلیل عدم موقعیت مناسب، نمی توانند در جامعه حضور یابند و مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند، ابراز داشت: باید به گونه ای فرهنگ سازی شود که ما از مشکلات و مسائل همه فرزندان شاهد و ایثارگر آگاه شویم تا در جهت رفع آنها اقدامات منصفانه و شایسته ای انجام دهیم.

عبادی زاده در ادامه بیان کرد: بنده در خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا و جانبازان تا حد توانم کوتاهی نخواهم کرد و امید است خداوند توفیق دهد بیش از پیش با نهاد مقدس بنیاد شهید و امورایثارگران همکاری نمایم.

مدیر کل بنیاد شهید در این دیدار ضمن اینکه خود را نوکر و خدمتگزار خانواده های معظم شهدا و ایثارگر دانست، گفت: تجلیل از ایثارگران و خانواده های شهدا در خطبه های نماز جمعه باعث می شود به نوعی ویژه تر مسائل فرهنگی مربوط به دفاع مقدس را بین مردم و البتّه جوانان گسترش داد.

عطا ناوکی افزود: علاوه بر پیگیری هایی که مثمر ثمر باشد در خصوص اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در این برهه از زمان، یکی از اولویت های مهم که باعث می شود خانواده معظم شاهد و ایثارگر را خوشحال کند، دیدار نزدیک مسئولان بنیاد شهید با این قشر و حل مشکلات آنهاست که در دستور فعالیت های اساسی بنیاد شهید قرار دارد، بدین جهت  لازم می دانم بعضی اوقات از حضور معنوی حضرتعالی و سایر مسئولین در جمع خانواده شهدا استفاده کنم.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات حاد فرزندان شهید و ایثارگر بیکاری است که در این زمینه دست یاری به سمت شما و دیگر مسئولین دراز می کنم. لذا اگر بتوانم در خصوص اشتغال جامعه ایثارگر اقداماتی انجام دهم، بزرگترین و با ارزش ترین خدمت را در حق آنان ادا کرده ام.

وی با تأکید بر این مسئله که باید نسبت به فرهنگ سازی ایثار و شهادت بین نسل جوان توجه بیشتری شود، گفت: از آنجایی که عدّه ای از ایثارگران مظلوم واقع شده اند، متأسفانه گاهی مشاهده می شود فرزندان ایثارگر و شهید از معنویات شهدا فاصله گرفته اند، که به یقین ایراد و نقص از ما مسئولین بوده، چون شاید آن گونه که شایسته است این امر مهم و باارزش را مد نظر قرار نداده ایم.

ناوکی تصریح کرد: به عقیده بنده، لطف ارزنده ای که حضرتعالی می توانید در رابطه با اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر انجام دهید، این است که این مسئله را در جلسات شورای اداری و خطبه های نماز جمعه خدمت همه مسئولین استان عرض نمایید تا ان شاءالله با کمک یکدیگر بتوانیم مشکل بیکاری فرزندان شاهد را به حداقل برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *