شماره مجوز: 83030

تنفس مطبوعات در هوای کتاب

تنفس مطبوعات در هوای کتاب

نمایشگاه کتاب و مطبوعات هرمزگان

صدف نیوز، حسین فریدونی/ همزمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب در بندرعباس، تعدادی از روزنامه ها و نشریات استان هرمزگان و برخی استان های همجوار نیز امسال همچون سالهای قبل اقدام به برپایی غرفه در نمایشگاه کتاب کردند. این ششمین تجربه حضور مطبوعات در نمایشگاه کتاب است. همه اهالی فرهنگ و هنر اعتقاد دارند که پیوندی ناگسستنی بین کتاب و مطبوعات وجود دارد و هر دو از یک خانواده هستند. هر چند کتاب ماندگارتر از مطبوعات است اما مطبوعات به روزتر و تازه تر هستند.

تلفیق نمایشگاه کتاب و مطبوعات دارای محاسن بسیاری است زیرا تجربه ثابت کرده که نمایشگاه مطبوعات به تنهایی جذابیت چندانی برای بازدید کنندگان ندارد. معمولا مردم و مدیران برای خرید کتاب به نمایشگاه می آیند و بعد از آنکه از بازدید و قدم زدن در میان غرفه های کتاب خسته می شوند به سراغ غرفه های مطبوعات می آیند و هنگامی که با استقبال گرم اهالی مطبوعات روبرو می شوند خستگی را فراموش و انرژی تازه ای به دست می آورند. اصحاب رسانه هم این فرصت را غنیمت شمرده و در هوای مطبوع کتاب تنفس می کنند. امیدوارم که سال های آینده شاهد حضور مطبوعات بیشتری در چنین نمایشگاه هایی باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز از حضور نشریات پنج استان کشور در نمایشگاه مطبوعات منطقه خلیج فارس خبر داد.

رضا کمالی زرکانی گفت: ششمین نمایشگاه مطبوعات منطقه ای خلیج فارس و هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان به صورت همزمان با حضور ناشران بنام کشور و نشریات استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، جنوب کرمان و هرمزگان به میزبانی بندرعباس، برگزار شد.

وی افزود: محوریت برپایی نمایشگاه، ایجاد وحدت رسانه ای، هم افزایی مطبوعاتی کشور و تبادل تجربه هاست.

کمالی بیان کرد: در این نمایشگاه ۱۵۰ غرفه ناشر الکترونیک نیز در نمایشگاه حضور می یابند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان از نمایشگاه مطبوعات خلیج فارس بازدید کرد.

رضا کمالی زرکانی در این بازدید در هریک از غرفه های مربوط به روزنامه ها، نشریات و سایت های خبری حضور یافت و از نزدیک با آن ها به گفتگو نشست.

وی در پایان این بازدید از حضور موثر روزنامه ها و مطبوعات استان در نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد و افزود: هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان به همراه ششمین نمایشگاه مطبوعات خلیج فارس نمودی از عظمت و شکوه فرهنگ هرمزگان را به نمایش گذاشتند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: حضور انجمن های مختلف فرهنگی – هنری و همچنین ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال نیز بر کیفیت نمایشگاه امسال افزوده است.

گفتنی است: هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان و ششمین نمایشگاه منطقه ای مطبوعات خلیج فارس و رسانه های دیجیتال ۱۲ الی ۱۸ بهمن بصورت صبح و عصر از ساعت ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ با تخفیف ۳۰ درصد در محل دائمی نمایشگاه های هرمزگان واقع در سه راه جهانبار در حال برگزاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *