شماره مجوز: 83030

استفاده از ماسک برای همه مردم ضروری نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

استفاده از ماسک برای همه مردم ضروری نیست

استفاده از ماسک برای ویروس کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن توصیه به شهروندان در زمینه رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا گفت: فقط  بیماران و درمانگران در مراکز درمانی بایستی از ماسک استفاده کنند و برای عموم مردم نیازی به استفاده از ماسک نیست.

به گزارش صدف نیوز، دکتر حسین فرشیدی افزود: شستشو و ضدعفونی کردن دست ها بطور مرتب مهمترین اقدام برای در امان ماندن از این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  تصریح کرد: از طرفی دیگر درحالی‌که وزیر بهداشت خبر از توزیع ماسک رایگان در سطح کشور می دهد؛ کمبود ماسک و تجهیزات پیشگیری از بیماری مهلکی مانند کرونا در برخی از مراکز درمانی هرمزگان مشهود است و نیاز است وزارتخانه متبوع این کمبود را هرچه سریعتر برطرف نمایند.

وی ادامه داد: بطور حتم پرسنل درمانی که با بیماران مختلف ارتباط مستقیم دارند و در خط مقدم خطر ابتلا به  بیماری ها می باشند؛ نیاز است که بطور کامل مجهز به تجهیزات مراقبتی باشند تا این کمبود، سلامتی شان را به خطر نیندازد و بتوانند به انجام مراحل درمانی بیماران با خیالی آسوده بپردازند.

از طرفی دیگر برخی از پرسنل مراکز درمانی که خواسته اند جهت محافظت از خودشان و پیشگیری، از داروخانه ها و کالای پزشکی فروشی های سطح شهر  این نوع ماسک را تهیه کنند، ماسک مورد نظر در این مراکز هم یافت نشده است.

البته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در بخش خبری سیمای مرکز خلیج فارس  وعده داد که تا بزودی ماسک وارد استان شده و مشکل کمبود ماسک برطرف می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *