صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هموطنان از سفر به هرمزگان پرهیز کنند

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان:

هموطنان از سفر به هرمزگان پرهیز کنند

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان از مردم و شهروندان هرمزگان خواست تا توجه ای به شایعات پیرامون این بیماری نکنند و بیان کرد: از هموطنان عزیز که همه ساله در این موقع از سال به هرمزگان سفر میکردند، می خواهیم که امسال با توجه به شرایط خاصی که کشور حاکم شده، از سفر به هرمزگان پرهیز کنند.

به گزارش صدف نیوز، سعید ناجی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه کنترل مبادی ورودی و خروجی استان توسط علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: فرودگاه ها، بنادر و مبادی جاده ای با استفاده از نیروهای متخصص دانشگاه علوم پزشکی و همکاری دستگاه های و سازمان های متولی مدیریت و کنترل شده و دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام اقدامات لازم است.

وی با اشاره به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: این ستاد به منظور هماهنگی لازم دستگاه ها در پیشگیری و اطلاع رسانی دقیق به مردم تشکیل و جلسه آن نیز برگزار شده است.

ناجی با بیان اینکه در این جلسات مصوب شد که تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی استان به منظور پیشگیری و  مقابله با این ویروس استفاده  شود، افزود: از ظرفیت شهرداری، دهیاری و تمامی دستگاه و سازمان ها در زمینه اعلام هشدارها و توصیه های بهداشتی در خصوص کرونا ویروس استفاده شود.

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان بیان کرد: ارزیابی ها نشان میدهد که دانشگاه علوم پزشکی استان توانسته عملکرد خوبی  در این زمینه داشته باشد.

ناجی با اشاره به تنظیم ساعات کار دستگاه های اجرایی، افزود: میزان حضور افراد و کم کردن مراودات و ارتباطات حضوری بین دستگاها و مردم تمهیدات لازم از سوی استاندار اتخاذ شده که باید رعایت شود تا افراد کمتر در معرض شیوع این بیماری قرار گیرند.

وی خاطر شان کرد: از ابتدا شیوع کرونا ویروس  در هرمزگان نیز مانند سراسر کشور که سخنگو وزرات بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی عهده دار این امر شود، تنها حوزه ای که می تواند در خصوص کرونا ویروس تخصصی اطلاع رسانی کند دانشگاه علوم پزشکی استان است و هیچ مرجع دیگری حق اظهار نظر و ورود در این مقوله را ندارد.

وی تاکید کرد: مردم به توصیه ها، آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به عنوان تنها دستگاه مرجع توجه کنند.

ناجی با اشاره به ممنوعیت برگزاری تجمعات و گردهمایی در استان تا اطلاع ثانوی، تاکید کرد: برگزاری تجمعات و گردهمایی ها تا اطلاع ثانوی در استان ممنوع است و دستگاه های اجرایی موظف هستند از این توصیه و دستور تبعیت کنند.

وی تصریح کرد: هماهنگی های لازم با سازمان تبلیغات اسلامی استان در خصوص لغو مراسم اعتکاف صورت گرفته، همچنین برنامه های ورزشی استان به دلیل حفظ سلامت مردم هرمزگان لغو شده است.

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با بیان اینکه حمل و نقل و تردد های دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای استان تحت کنترل و مراقبت از سوی متولیان امر است، اظهار کرد:  با استفاده از امکانات مورد نیاز ورودی‌های استان به شکل کلی مدیریت می شود تا ورود کرونا ویروس  به استان تحت کنترل قرار گیرد.

وی با بیان اینکه محدودیت در سفر ها از دیگر مصوبات این ستاد است، بیان کرد: از هموطنان عزیز خواسته شده که سفرهای خود را مدیریت کنند و امسال با توجه به شرایطی که وجود دارد استان هرمزگان را از برنامه سفر خود حذف کنند تا بتوان سلامت تمامی مردم استان و هموطنان عزیز را حفظ و حراست کرد.

ساعت: ۰۴:۵۷ بعد از ظهر – ۹۸/۱۲/۱۱

Visits: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *