شماره مجوز: 83030

برنامه ریزی برای جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

برنامه ریزی برای جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در سال جدید به تشریح اهداف و برنامه های منطقه ویژه برای ایجاد جهش تولید پرداخت.

یه گزارش صدف نیوز، حسن خلج طهرانی در تشریح اهداف منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در راستای ایجاد جهش تولید بیان داشت: در سال پیش رو تلاش داریم تا با تسهیل بستر تولید و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای دست‌یابی به این هدف بتوانیم چرخ های اقتصاد کشور را بیش از پیش به حرکت درآوریم و ارز آوری بیشتری ایجاد کنیم.

وی افزود: تکمیل پروژه احداث دیوار جاده و فنس پیرامونی، احداث پل روگذر سایت شمالی به سایت توسعه و جذب سرمایه گذار و تسطیح ۵۰۰ هکتار از اراضی سایت توسعه و احداث خیابان های اصلی آن از جمله اقدامات عمرانی است که امیدواریم در سال پیش رو محقق شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در ادامه تکمیل پروژه گاز رسانی به نیروگاه سایت میانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: چنان چه این پروژه را نیز به اتمام برسانیم کمک شایانی به افزایش تولید در این منطقه عظیم اقتصادی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از آب‌رسانی به شرکت های مستقر در سایت ۶۰۰ هکتاری مطابق طرح جامع آب و احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و شبکه توزیع آب فضای سبز سایت جنوبی، جمع آوری و هدایت سیلاب های سایت شمالی و ارائه برنامه زمانبندی و همچنین ارائه گزارش توجیهی مطالعات فنی و اقتصادی و زیست محیطی اجرای لایروبی اطراف اسکله، حوضچه چرخش و کانال دسترسی نیز غافل نخواهیم شد.

خلج طهرانی تعمیرات اساسی پل دسترسی، آبگیر و اسکله منطقه ویژه را یکی دیگر اهداف مهم در سال جهش اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: اخذ مجوز احداث ساختمان پنجره واحد کسب و کار منطقه ویژه می تواند در ایجاد جهش اقتصادی بسیار موثر باشد.

وی بر توسعه‌ی زیرساخت های تامین برق منطقه نیز تاکید کرد و گفت: توسعه پست ۴۰۰ به ۲۳۰ کیلوولت لشکری، اجرای خط انتقال به پست ۶۳/۲۰ سایت شمالی و بهبود زیرساخت‌های برق رسانی نیز در برنامه های ما قرار دارد.

ساعت: ۰۴:۴۸ بعد از ظهر – ۹۹/۰۱/۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *