شماره مجوز: 83030

از روزنامه ها نترسید “کرونا” ندارند

از روزنامه ها نترسید “کرونا” ندارند

از روزی که ویروس کرونا در جامعه همه گیر شد، بسیاری از مردم از دست زدن و مطالعه روزنامه ها نیز واهمه دارند و با ترس و لرز به آن نزدیک می شوند. حتی با ما روزنامه نگاران هم به چشم عامل انتشار ویروس می نگرند و برخی ادارات اجازه ورود به ما را نمی دهند و توزیع روزنامه ها را محدود کرده اند. غافل از این که ویروس بر روی کاغذ، چندان دوام نمی آورد.

یک متخصص عفونی در خصوص ماندگاری کرونا بر روی کاغذ‌ گفت: این ویروس فقط سه ساعت بر روی کاغذ زنده می‌ماند پس اگر کاغذ آغشته به کرونا را در گوشه‌ای بگذارید، پس از گذشت سه ساعت ویروسی بر روی آن باقی نخواهد ماند. اگر روزنامه ها در معرض تابش آفتاب قرار بگیرند که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه عاری از هر گونه ویروسی خواهند بود.

معمولا روزنامه ها و نشریات استان هرمزگان در چاپخانه های تهران و یا استان های دیگر چاپ می شود و تا به دست ما برسد حداقل ۱۲ ساعت و حداکثر ۲۴ ساعت یا بیشتر طول می کشد. لذا لازم است به علاقمندان روزنامه ها اطمینان خاطر بدهیم که ویروسی بر روی روزنامه هایی که توزیع می شود باقی نمی ماند.

پس نترسید و خیالتان راحت باشد که روزنامه ها کرونا ندارند.

در ضمن اصحاب رسانه از آگاهی بالایی برخوردارند و موارد بهداشتی را کاملا رعایت و هنگامی که به ادارات مراجعه می کنند از ماسک و دستکش استفاده می نمایند و شایسته نیست که مانع ورود آنها شوند.

اصحاب رسانه با سایر ارباب رجوع فوق دارند زیرا جهت تهیه خبر و پیگیری برخی امور نیاز است که وارد ادارات شوند. بیشتر ادارات اجازه ورود به خبرنگاران و اصحاب رسانه را می دهند اما متاسفانه بعضی ادارات مانع ورود می شوند.

امید است مدیر کل محترم روابط عمومی استانداری در این خصوص تدابیری بیاندیشند.

به قلم: حسین فریدونی، سردبیر

ساعت: ۱۰:۰۰ بعد از ظهر – ۹۹/۰۲/۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *