صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

وضعیت درمان بیماران کرونا در هرمزگان بهتر از سایر نقاط است

استاندار هرمزگان:

وضعیت درمان بیماران کرونا در هرمزگان بهتر از سایر نقاط است

جلسه استانداری هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: طبق آمارها وضعیت درمان بیماران کرونا در استان بهتر از میانگین کشوری و جهانی است که این نشان از تلاش و مدیریت خوب کادر درمان در جهت کنترل این بیماری و همچنین همکاری و همراهی مردم است.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در نشست ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و ارائه گزارشی در خصوص آخرین وضعیت مقابله با این ویروس در هرمزگان اظهار داشت: از میان مبتلایان قطعی به بیماری کرونا، تعداد بهبود یافتگان در سراسر جهان ۷۹ درصد، در ایران ۹۲ درصد و اما در استان هرمزگان ۹۵ درصد است.

وی افزود: از میان مبتلایان قطعی به این بیماری، تعداد فوتی ها در سراسر جهان ۲۱ درصد، در ایران هشت درصد و در استان هرمزگان پنج درصد است که این امر نشان دهنده وضعیت خوب و بهتر درمان بیماران در این استان نسبت به میانگین کشوری و جهانی است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: با وجود تمام این آمار و ارقام باید همچنان نکات بهداشتی، خود مراقبتی و فاصله گذاری اجتماعی را برای قطع چرخه انتقال این بیماری، جدی بگیریم.

دکتر همتی با اشاره به افزایش انجام تست های آزمایشگاهی برای شناسایی مبتلایان به کرونا در هرمزگان، گفت: در حال حاضر تعداد تست های آزمایشگاهی برای شناسایی مبتلایان به بیماری کرونا در استان با افزایش بسیاری به روزانه بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ تست رسیده است.

وی افزود: در هفته های گذشته به طور متوسط از هر ۳۰ تست آزمایشگاهی، هفت تست مثبت مبتلا به کرونا در استان وجود داشت اما در حال حاضر به طور متوسط از هر ۱۵۰ تست آزمایشگاهی، ۱۰ تست مثبت است که این امر نشان دهنده مدیریت و کنترل این بیماری در هرمزگان و رعایت بسیار خوب نکات توسط مردم است.

همتی تاکید کرد: افرادی که ضرورت دارد برای شغل و فعالیت خود بیرون از خانه حضور داشته باشند باید طبق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی فعالیت کنند.

وی ابراز داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شاغلان در اصناف و واحدهای تولیدی و خدماتی و متقاضیان دریافت این خدمات باید با جدیت رعایت شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: هرگونه تجمع در ساحل، پارک ها و بوستان ها ممنوع است و با عرضه قلیان نیز برخورد قانونی خواهد شد.

از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در هرمزگان تا تاریخ ششم اردیبهشت ماه، ۴ هزار و ۷۷۱ مورد نمونه گیری در این استان صورت گرفته، که از این شمار ۶۸۱ مورد مثبت اعلام شده است.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است.

پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و حضور نیافتن در مراکز عمومی، مردم به هنگام عطسه جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

ساعت: ۱۱:۴۳ قبل از ظهر – ۹۹/۰۲/۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.