شماره مجوز: 83030

تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام شهر بندرعباس گازکشی خواهد شد

تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام شهر بندرعباس گازکشی خواهد شد

رییس مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اجرا می شود.

به گزارش صدف نیوز، محمود یارشناس در حاشیه بازدید از طرح گازرسانی بندرعباس اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۳۰۰  کیلومتر گاز کشی در استان اجرا شده و امسال چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح در هرمزگان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مرحله هشت گازرسانی به بندرعباس، ۱۴ روستای شهرستان پارسیان، تخت، قلعه قاضی، بیکاه و سوزا از جمله مناطقی هستند که امسال گازرسانی به آنها انجام می شود.

یارشناس تصریح کرد: پروژه گازرسانی به سراسر بندرعباس به ۹مرحله تقسیم شده که مرحله یک پروژه گازرسانی به گلشهر جنوبی تا خیابان سمدو با پوشش پنج هزار خانوار، مرحله ۲ گازرسانی به شهرک پیامبر اعظم با پوشش دوازده هزار خانوار، مرحله سه گازرسانی به شهرک الهیه و شهرک نبوت با پوشش پنج هزار خانوار، مرحله ۴  گازرسانی به ضلع شمالی بلوار امام حسین تا کلانتری ۱۷ با پوشش پانزده هزار خانوار، مرحله ۵ شامل الهیه جنوبی تا شرق بلوار دانشگاه با حدود پانزده هزار خانوار است.

وی ادامه داد: مرحله شش پروژه گازرسانی بندرعباس از بلوار دانشگاه تا خور نایبند، مرحله ۷  گازرسانی به خور نایبند تا خور شهناز ، مرحله ۸  گازرسانی از شاه حسینی تا میدان یادبود و مرحله۹ از میدان یادبود تا محله سورو است و تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام شهر بندرعباس دارای شبکه گازکشی خواهد بود.

یارشناس گفت: مرحله ۱۰ گازکشی به بندرعباس مربوط به بافت فرسوده است که تا زمانی که پروژه‌های بهسازی این مناطق توسط شهرداری و مسکن و شهرسازی به پایان نرسند ما نمی‌توانیم ورود کنیم .

رییس مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز هرمزگان خاطرنشان کرد: براساس برنامه زمان بندی تا سال ۱۴۰۲ نیز همه مناطق استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: چشم انداز شرکت گاز هرمزگان ارتقا به جایگاه یکی از پنج شرکت گاز استانی برتر در کشور تا سال ۱۴۰۰ است.

ساعت: ۰۲:۱۱ بعد از ظهر – ۹۹/۰۲/۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *