شماره مجوز: 83030

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

به همت کانون های مساجد

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: هرچند با شروع ویروس کرونا فعالیت مساجد واماکن مذهبی تعطیل شد اما چراغ خانه های خدا به همت وجود کانون های مساجد، پایگاه های بسیج و هیات های مذهبی استان در راستای امید بخشی به مردم همچنان روشن و پرفروغ است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، رضا کمالی زرکانی در جمع خبرنگاران افزود: انتشار ویروس کرونا که قرنطینه خانگی را به دنبال داشت، موجب شد تا ظرفیت و توان کانون های فرهنگی هنری مساجد  به عنوان پایگاه های مهم اجتماعی بهتر دیده شود.

وی بیان داشت: هیات های اندیشه ورز کانون های مساجد هرمزگان در نخستین روزهای همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز مساجد تشکیل جلسه دادند و با بررسی ظرفیت های خود و اعلام فراخوان بسیج مردمی به مقابله با این ویروس پرداختند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: در این راستا افراد برای راه اندازی کارگاه های تولید ماسک، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر، استقرار تیم های غربالگری و کنترل مبادی ورودی و خروجی، همکاری با مراکز بهداشتی در ارائه پیام های بهداشتی به مردم و همچنین شرکت در امر شناسایی افراد مشکوک و هدایت آنها به سمت مراکز بهداشتی از پیش تعیین شده در بخش های مختلف سازماندهی و بکارگیری شدند.

وی اضافه کرد: با همکاری بانوان خیاط عضو کانون های مساجد هرمزگان نیز در تولید ماسک و دستکش یکبار مصرف، نگرانی جامعه در رابطه با نبود و یا کمبود این اقلام بهداشتی کاهش یافت.

کمالی همچنین از طرح ملی «راهکار » به عنوان ایده موفق ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور نام برد و عنوان کرد: این طرح به بهترین شکل ممکن به نیازهای اساسی جامعه در شرایط قرنطینه پاسخ می دهد.

دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان افزود: این طرح بسته کاملی از برنامه های متنوع از جمله مسابقه کتابخوانی، تفسیر و طرح یاریگران زندگی است که همگی در بستر فضایی مجازی در حال اجراست.

کمالی زرکانی گفت: اجرای میدانی گروه های سرود با رعایت پروتکل های بهداشتی ویژه جشن نیمه رمضان و اهدای جهیزیه به زوج های جوان بخش دیگری از اقدامات ارزنده کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در این روزها بود.

توزیع ۸۰۰ کیلوگرم گوشت نذری بین ایتام هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: همچنین با مشارکت ستاد کانون های مساجد استان در قالب کمک مومنانه با ذبح ۶۲ راس گوسفند، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت نذری بین ایتام و فقیران توزیع شد.

وی افزود: تهیه وتوزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان و مشارکت ۲۰۰ میلیون ریالی ستاد هماهنگی کانون های مساجد هرمزگان بخش دیگری از برنامه های رزمایش مواسات و کمک مومنانه کانون هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآورشد:  اقدام های موثر صورت گرفته کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ایامی که کرونا درحال جولان دادن در جامعه می باشد، موجب امیدبخشی به جامعه است.

وی تصریح کرد: اعضای کانون های مساجد مصداق واقعی جوانان آتش به اختیار هستند که در طول ربع قرن فعالیت  ثابت کرده اند که در دفاع از مبانی انقلاب اسلامی و آرمان های والای نظام از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

یکهزار و ۵۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان هرمزگان وجود دارد که افزون بر ۸۰ درصد از این کانون‌ها در مساجد روستاها تاسیس شده اند.

ساعت: ۰۵:۲۸ بعد از ظهر – ۹۹/۰۲/۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *