صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بیشترین مبتلایان به کرونا در هرمزگان زنان خانه دار هستند

استاندار هرمزگان:

بیشترین مبتلایان به کرونا در هرمزگان زنان خانه دار هستند

دکتر فریدون همتی

تردد غیرضروری در بیرون از خانه، عدم رعایت فاصله گذاری و مهمانی ها و مجالس عامل ابتلای زنان خانه‌دار و بازنشستگان به کرونا است.

فریدون همتی، با بیان اینکه فعالان فضای مجازی بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم کار کنند، گفت: براساس آمار موجود، بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند و همچنین بازنشستگان نیز در میان گروه‌های دارای بیشترین میزان ابتلا در هرمزگان قرار دارند.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این آمار نشان می دهد که راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.

وی عنوان کرد: گروه هایی همچون زنان خانه دار و بازنشستگان جزء اقشاری هستند که باید بیشتر در خانه بمانند و تردد غیر ضروری نداشته باشند اما متاسفانه آمار موجود در هرمزگان نشان می‌دهد که این امر و همچنین فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به خوبی در استان رعایت نشده است.

همتی با اشاره به اینکه عامل دیگر نیز برگزاری مهمانی ها و مجالس مختلف است که موجب ابتلای این افراد به ویروس کرونا شده است، تشریح کرد: فعالان فضای مجازی که دغدغه بسیاری به ویژه در راستای تعطیلی ها دارند، باید بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم نیز کار کنند، که شاهد چنین وضعیت عدم رعایت فاصله گذاری و همچنین مهمانی ها و مراسمات نباشیم.

ساعت: ۰۵:۳۶ بعد از ظهر – ۹۹/۰۳/۲۶

Visits: 23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *