شماره مجوز: 83030

۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان راه اندازی شد

۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان راه اندازی شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا وتعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها، از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی با مشارکت مددجویان این نهاد راه اندازی و به شبکه برق سراسری متصل شد.

به گزارش صدف نیوز، علی اللهیاری افزود: برای ساخت این تعداد نیروگاه‌ خورشیدی پنج کیلوواتی حدود ۴۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی و مشارکت خیران هزینه شده است.

وی بیان داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌ برق تولیدی این نیروگاه ها، طبق تعرفه شرکت توزیع برق  از خانواده‌های تحت حمایت این نهاد خریداری و به‌حساب بانکی آن‌ها واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: این طرح باهدف توانمندسازی و ایجاد اشتغال خانگی پایدار و درآمدزایی مستمر برای خانواده‌های تحت حمایت راه اندازی شده است.

وی گفت: کمیته امداد در چند سال اخیر با برنامه‌ریزی منسجم تلاش کرده تا ضمن بهره‌گیری از الگوهای اسلامی- ایرانی، نسبت به معرفی و اجرای طرح‌ها و مدل‌های نوین ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان اقدام نماید که اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی خانگی نیز باهدف توانمندسازی اقتصادی و کمک خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد انجام‌شده است.

در مجموع از سال ۹۶ تاکنون تعداد ۱۴۲ طرح نیروگاه خورشیدی تولید برق خانگی توسط مددجویان کمیته امداد در سطح استان هرمزگان اجراشده است.

ظرفیت تولید برق درهر نیروگاه پنج کیلووات است و عمر مفید پنل های خورشیدی ۲۰ سال است.

ساعت:  ۰۸:۵۵ بعد از ظهر – ۹۹/۰۳/۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *