شماره مجوز: 83030

براستی کفن پوشان کجا هستند؟

براستی کفن پوشان کجا هستند؟

11-8-27-12227_20101024_1163664700

 یادداشتی از محمدرضا زائری، فرزند استاندار سابق هرمزگان

: این روزها اوضاع چنان در هم و برهم است که انبوهی از پرسشهای بدیهی نه تنها بی پاسخ می مانند بلکه حتی دیگر به ذهن هم خطور نمی کنند . رفقا چنان همه را گرفتار دغدغه های پی در پی و مشکلات و مسائل بی وقفه کرده اند که کسی حتی فرصت درنگ و تأمل نیابد و حتی نتواند از خود چیزی بپرسد چه رسد به اینکه در جستجوی جوابی باشد.

اگر پیش بینی های برخی بزرگان در ماههای آینده محقق شود طبیعتا باید منتظر فتنه ها و آشوب هایی باشیم که دیگر جایی برای پرسش و پاسخ باقی نمی گذارد و در شرایطی که چیزی از دنیایمان باقی نگذاشته اند همه باید تنها بدان دل ببندیم که لا اقل قدری از دینمان در میان طوفان های هراسناک در امان بماند.

احوالمان چونان مجروحی درهم شکسته است که در سرسرای اورژانس بیمارستان نه تنها از بی اعتنایی پرستاران و پزشکان گله ای ندارد بلکه راضی است که او را به سطل زباله نمی اندازند و در کنار دیوار جایی داده اند تا نفس های آخر را بکشد و جان بدهد . چنان اقتصاد و سیاست را برآشفته اند که کسی دیگر رمق ندارد از فرهنگ سخن بگوید و به سیل بنیان کنی اشارت کند که اساس و بنیاد فرهنگ را سست کرده و عنقریب بنای لرزان آن فرو ریزد و از همین ظاهر رنگ و رو پریده کتاب و مطبوعات و سینما نیز چیزی باقی نماند.

در این میان حال و روز دینداران از همه تماشایی تر است . آنان به فریبندگی شعار دینداری برخی دل خوش کرده بودند که هر چه بر سر سیاست مان و اقتصادمان و فرهنگمان می آید ، باز دینمان حفظ شده است و پرچم عقیده و ایمان در اهتزاز است . حال اینان امروز تماشایی است که می بینند هر روز پاره ای از عقاید و باورهایشان به سخره گرفته می شود و هر بار بخشی از سیمای نورانی آرمانهایشان زخم برمی دارد.

امروز باید به جستجوی کسانی رفت که از سالها پیش به اقتضای رسالت و تعهد روشنگری شان یا چون عارف و استاد فقید اخلاق آینده را به صراحت پیش بینی کردند و یا چون سید نویسنده شجاع کتاب طنز نوشتند و یا چون جوان پر شور بیانیه افشاگری دادند ولی در مقابل به جای آنکه به خاطر بیدارگری شان ستایش شوند توسط برخی مدعیان مورد هجوم واقع شدند . یا به تهمت بی بصیرتی و سکوت و امثال اینها به انزوا افتادند و یا کتاب شان خمیر شد و یا تحت تعقیب قضایی و بازداشت قرار گرفتند.

امروز که پیوند فتنه و انحراف کار را به افشای اسرار و هتک استار تشیع کشانده و بعد از همه افتضاحات کار را به جایی رسانده که همین ته مانده سفره باورهای مردم را جارو کند و از میان بردارد. نمی دانم کفن پوش های قم و تهران و مشهد و اصفهان کجا هستند ؟ راستی برادران و خواهران ارزش گرا و آرمانخواهی که به خاطر سر سوزنی احتمال خطا و اشتباه در دوره سازندگی و اصلاحات کشور را به هم می ریختند به کدام پستو خزیده اند؟

دوستان اصول گرا و حافظ شریعت که یک فیلم غیرواضح از سفر یکی از رقبای سیاسی به ایتالیا را بارها عقب و جلو می کردند تا ثابت کنند سرانگشتان او به دست زنی برخورد کرده یا عکس لیوان آب او را در یک مهمانی دست به دست می گرداندند تا نشان دهند بر سفره حرام ایستاده امروز در برابر هتک حرمات و ارتکاب محارمی که برخی در همین کشور به خاطر ذره ای مشابه آن از گزینش ها رد شده اند و سرنوشت آنها تغییر کرده کجایند؟

کسانی که با کمترین بهانه حکم ارتداد و قتل صادر می کردند و منتظر بودند تا در سخنرانی ها و نوحه خوانی هایشان احساسات مردم را برای برهم زدن زندگی و کار این و آن تحریک کنند آیا امروز برای به بازی گرفتن مفهوم رجعت و ارزش شهادت و قداست قرآن و حساسیت حدود شرعی و توهین های مکرر به جایگاه ولایت فقیه و حیف و میل بیت المال و تهدید بنیان های دینی نظام اسلامی اهمیتی قائل نیستند ؟ آنان که برای تنهایی و غربت رهبری نعره حیدری داشتند چرا امروز برای تنهایی و غربت رهبری ناله ای هم برنمی آورند ؟ راستی کفن پوش ها کجا هستند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *