شماره مجوز: 83030

بهره برداری از ۲۵ طرح بزرگ ملی سرمایه گذاری در قشم و کیش آغاز شد

به دستور رئیس جمهور؛

بهره برداری از ۲۵ طرح بزرگ ملی سرمایه گذاری در  قشم و کیش آغاز شد

افتتاح طرح های سرمایه گذاری قشم و کیش

بهره برداری از ۲۵ طرح بزرگ ملی سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش و قشم به دستور دکتر روحانی رییس جمهور و با حضور استاندار، معاون اقتصادی استاندار و مدیران عامل این مناطق آغاز شد.

به گزارش صدف نیوز، روحانی در آیین بهره برداری از چند طرح بزرگ ملی که به‌ صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، جهش تولید و مقابله با کرونا را دو معیار اصلی برای ارزیابی استان‌ها عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با تلاش مجموعه دولت در استان هرمزگان، شاهد بهره برداری از پروژه های بسیار مهم در دو منطقه آزاد کیش و قشم هستیم که امیدواریم افتتاح این طرح ها ثمرات و برکات خوبی برای مردم این استان و دیگر مناطق کشور داشته باشد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز پیش از سخنان رئیس جمهور به ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری در استان و طرح های مهم در دست اقدام پرداخت و با اشاره به شرایط مطلوب استان برای سرمایه گذاری، تصریح کرد: خوشبختانه در استان هرمزگان با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه هستیم و تا پایان دولت به تناوب شاهد بهره برداری از پروژه های مهم اقتصادی و زیربنایی در استان خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به دستور رییس جمهور و ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مراسمات محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: مردم و هیئات مذهبی در دهه محرم با شور حسینی مثال زدنی هم اقامه عزا کردند و هم با صیانت از سلامت خود و دیگر عزاداران، شعور حسینی را به نمایش گذاشتند که باید از مردم به دلیل رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی، تشکر ویژه کنم.

همتی با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در استان نزولی است، تصریح کرد: شرایط نسبت به هفته ها و ماه های قبل بسیار بهتر شده وتنها ۳۵درصد مدارس به‌صورت حضوری بازگشایی شده که در راستای رعایت الزامات و پروتکل‌های بهداشتی، تیم های نظارتی مستقلی برای مدارس، بازار، صنوف و ادارات تشکیل شده که بتوانیم با مدیریت درست بیماری کرونا ، تأثیر مستقیم این بیماری بر اتمام پروژه های بزرگ عمرانی و سرمایه گذاری در استان را کاهش دهیم.

امروز و با دستور رییس جمهور، مرکز نوآوری کیش، اجرای فیبر نوری دریایی پشتیبان جزیره کیش، توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، هتل پنج ستاره پانوراما، شرکت تولیدی و مونتاژ سیستم های برودتی، پروژه تولید مبلمان منزل و سرویس چوبی، مجتمع های مسکونی پرشین آسمان، ستاره برج یک و دو و خانه، بازار پارسیس و باند هلیکوپتر با اعتبار بیش از ۲۰هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح های ملی جزیره قشم با دستور رئیس جمهور

در قشم هم طرح های ملی جزیره قشم استان هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهور و با حضور دکتر ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

این طرح ها شامل تعداد ۱۴ پروژه با اعتبار ۱۱ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال و همچنین اعتبار ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و اشتغالزایی برای ۳۵۴۱ نفره است که به صورت ویدئو  کنفرانسی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهمترین پروژه ای که به نمایندگی از سایر پروژه‌ها در جزیره قشم افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت پایانه صادراتی ترمینال نفتی دیرستان با ظرفیت تولیدی شش و نیم میلیون بشکه نفت است.

ترمینال کانتینری، شرکت تولیدی بتن، بهسازی معابر، احداث و بازسازی مدارس در سطح جزیره، احداث پارک محلات و پارک های خطی ساحلی، زمین های ورزشی، هتل و آپارتمان از جمله پروژه هایی دیگری است که در جزیره قشم استان هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانسی مورد بهره برداری قرار گرفت.

ساعت: ۱۰:۱۴ بعد از ظهر – ۹۹/۰۶/۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *