شماره مجوز: 83030

بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فوق تخصصی دکتر شریعتی بندرعباس به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون اول رییس جمهوری؛

بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فوق تخصصی دکتر شریعتی بندرعباس به بهره‌برداری رسید

افتتاح بیمارستان شریعتی بندرعباس

بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فوق تخصصی زنان و زایمان دکتر علی شریعتی بندرعباس به عنوان یکی از طرح‌های مهم بهداشت و درمان در استان هرمزگان با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در حاشیه بهره برداری از این طرح درمانی گفت: بیمارستان شریعتی بندرعباس از امروز اول مهرماه  امسال بخشی از فعالیت مجدد خود را در جهت ارائه خدمت به بیماران آغاز کرد و بزودی با تکمیل تجهیزات، این مرکز وارد چرخه درمان می‌شود.

دکتر حسین فرشیدی افزود: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی زنان و اطفال و نوزادان بیمارستان شریعتی بندرعباس از مردادماه سالجاری فعالیت خود را آغاز کرده بود و به دلیل نیاز مبرم به تخت بیمارستانی ویژه زنان از امروز سایر بخش‌های این مرکز کار خود را آغاز و به تدریج وارد چرخه ارائه خدمات درمان می‌شود.

وی بیان داشت: این مرکز درمانی ۱۳۰ تختخوابی با زیربنای ۱۰هزار و ۶۶۰ مترمربع و اعتباری افزون بر یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در راستای ارائه خدمت به زنان، مادران باردار و کودکان و نوزادان ساخت و تجهیز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان اظهارداشت: اورژانس، پنج اتاق عمل مجهز، بخش زایمان، بخش مراقبت پس از زایمان، بخش مادران پرخطر، (آی.سی.یو و ان.آی.سی.یو)، بخش نوزادان، رادیولوژی، آزمایشگاه، بخش زنان، بخش بستری و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی از مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان می‌باشد.

طرح بیمارستان شریعتی بندرعباس که تنها بیمارستان تخصصی زنان در استان هرمزگان است، عملیات بهسازی و نوسازی آن از سال ۹۴ آغازشد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان و بازدید از گمرکات استان صبح امروز شنبه وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سرپرست وزارت صنعت ومعدن و تجارت، وزیران جهاد کشاورزی و راه وشهرسازی، رییس کل بانک مرکزی، رییس کل گمرک ایران و رییس بنیاد مستضعفان؛ جهانگیری را در سفر یک روزه به هرمزگان همراهی می‌کنند.

افتتاح مرحله دوم فولاد سازی شرکت فولاد کاوه و بیمارستان فوق تخصصی شریعتی بندرعباس، بازدید از بندر و گمرک شهید رجایی و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر معاون اول رییس جمهوری به هرمزگان است.

بیمارستان جدید شریعتی بندرعباس به‌عنوان یک بیمارستان تخصصی زنان و زایمان با بهترین امکانات و تجهیزات برای خدمت‌رسانی به مردم هرمزگان وارد مدار فعالیت خواهد شد.

آبان‌ماه سال گذشته، آزمونی برای جذب نیرو برای خدمت در این بیمارستان برگزار و ۱۰۲ نیرو جذب و آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند. این بیمارستان ۱۳۰ تختخواب دارد و یکی از مجهزترین بیمارستان‌های استان خواهد بود.

دکتر اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فوق تخصصی زنان و زایمان دکتر شریعتی بندرعباس با تاکید بر اینکه از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به خصوص در ایام آغاز شیوع کرونا که هنوز حتی امکانات حفاظت شخصی در کشور به اندازه کافی وجود نداشت قابل توصیف نیست، گفت: مهمترین قدردانی و پاسداشت ما در مقابل فداکاری های پزشکان و کادر درمانی این است که به دستورالعمل های بهداشتی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان در دوره شیوع کرونا خوش درخشید، خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که مردم در نظرسنجی ها پزشکان را بعنوان نخستین گروه های مرجع کشور انتخاب می کنند همین از خودگذشتگی ها و ایثار کادر درمانی در کشور است.

دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه در جریان شیوع کرونا بسیاری از ظرفیت ها و فرصت های کشور آشکار شد، گفت: البته در دوران دفاع مقدس نیز پزشکان در پشت جبهه ها فداکاری می کردند و به مداوای مجروحین می پرداختند اما به دلیل آنکه در جبهه ها موج بزرگی از ایثارگری و شهادت وجود داشت شاید فداکاری پزشکان مانند امروز نمود پیدا نمی کرد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این آیین گفت: تخت‌های (آی.سی.یو) بیمارستان‌های کشور به ۱۰ هزار تخت رسیده است.

ایرج حریرچی با اشاره به ۸۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور، افزود: ۳۷ هزار تخت تاکنون نصب شده است، ۴۵ هزار تخت بازسازی شده و ۱۴ هزار تخت نیز هفته سلامت سال آینده به شبکه درمان اضافه می‌شود.

وی عنوان کرد: هرمزگان ۲ هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی دارد که ۸۱۰ تخت آن در هفت سال گذشته اضافه شده است.

دکترحریرچی اظهار کرد: با اضافه شدن هزار و ۳۰۰ تخت به چرخه درمان هرمزگان که افزایش بیش از ۵۰ درصدی را خواهد داشت وضعیت تخت های بیمارستانی هرمزگان از متوسط کشوری هم بالاتر می‌رود.

معاون وزیر بهداشت گفت: از این تعداد ۹۵۰ تخت دولتی و مابقی در بخش‌های نظامی و خصوصی فعال می‌شود.

ساعت: ۱۱:۰۷ بعد از ظهر – ۹۹/۰۷/۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *