سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آغاز اجرای طرح برق امید در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خبر داد:

آغاز اجرای طرح برق امید در هرمزگان

مدیر عامل توزیع برق هرمزگان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکین برق خانگی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس هاجر عبدی افزود: در این طرح مشترکینی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر ماه برق مصرف کنند، در دسته مشترکین کم مصرف قرار میگیرند و قبض برق آنها از این ماه رایگان می شود.

وی ادامه داد: هزینه های برق مصرفی در استان هرمزگان شامل دو تعرفه تابستان و زمستان می شود که تعرفه تابستان از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می شود. مشترکینی که در تعرفه تابستان در هر ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها بصورت رایگان محاسبه می شود.

عبدی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح اصلاح الگوی مصرف برق مشترکین خانگی و آموزش مشترکین پرمصرف جهت قرار گرفتن در گروههای مشترکین خوش مصرف و در نهایت کم مصرف میباشد. وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن است . درصورتی که مشترکین اینگونه وسایل را به طور منظم سرویس و  همواره در بهترین حالت از آنها نگهداری و در نحوه و زمان استفاده‌از انها دقت نمایند می توانند مصرف برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. ضمن اینکه استفاده از نور طبیعی درطول روز و همچنین استفاده از لامپهای کم مصرف در ساعات شب هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد.

ساعت: ۱۰:۲۱ بعد از ظهر – ۹۹/۰۸/۰۱

Views: 46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *