شماره مجوز: 83030

ادارات هرمزگان نباید تعطیل مطلق باشند

دکتر همتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:

ادارات هرمزگان نباید تعطیل مطلق باشند

استاندار هرمزگان گفت: کاهش حضور کارکنان در ادارات با تشخیص مدیران دستگاه ها و به صورت دورکاری انجام خواهد شد و رسیدگی به امورات مردم به صورت غیرحضوری در اولویت است و شهروندان از خدمات الکترونیکی ادارات استفاده کنند.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به ادامه طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها در هرمزگان و ابلاغ بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سوی معاون اول رییس جمهور، عنوان کرد: آنچه در نشست امروز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مطرح شد، به معنی تعطیلی مطلق ادارات نیست، بلکه بر اساس این بخشنامه، مدیران دستگاه ها مجوز دارند تا سقف یک سوم و یا کمتر از آن، کارکنان را از حضور در محل کار معاف و کارکنان نسبت به دورکاری و انجام امورات دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

همتی گفت: تصمیم گیری مدیران برای دورکاری کارکنان نباید خللی در روند ارائه خدمات ضروری به شهروندان ایجاد کند.

وی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی توسط دستگاه‌های اجرایی، افزود: اکثر خدمات دستگاه های خدماتی و اجرایی از طریق الکترونیکی قابل ارائه است و مردم می توانند خدمات مورد نیاز خود را از این طریق دریافت و از مراجعه حضوری که در خطرپذیری فرد و محیط اثرگذار است، پرهیز کنند.

دکتر همتی گفت: در حال حاضر بسیاری از فروشگاه ها و عرضه کنندگان کالا نیز ثبت سفارش الکترونیکی دارند که شهروندان می توانند با استفاده از این خدمات، از مراجعه حضور به مراکز و فروش پیشگیری کنند.

رئیس قرارگاه و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه حضور افراد مبتلا به بیماری کرونا در جامعه، به‌عنوان یکی از عوامل خطرآفرین در ستاد ملی و استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تأکید کرد: اگر افراد مبتلا به بیماری کرونا از قرنطینه خارج شوند باید به دستگاه قضایی معرفی شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همه شهروندان باید خود را یک فرد مبتلا به کرونا قلمداد و خود را ملزم به رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کنند.

همتی با اشاره به فشار اقتصادی ناشی از محدودیت ها و تعطیلی صنوف به قشر عظیمی از جامعه، خاطرنشان کرد: دولت کمک هایی را با توجه به محدودیت های کرونایی به خانواده ها تخصیص داده است.

استاندار هرمزگان همچنین با تأکید بر الزام دستگاه های اجرایی برای رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی، از انجام ۲۵۲ مورد بازرسی از دستگاه اجرایی استان خبر داد و گفت: مدیران دستگا ه ها مکلف هستند نسبت به تأمین ماسک و مواد ضدعفونی در ادارات اقدام و پروتکل ها را به‌صورت کامل اجرا کنند و پس از انجام بازرسی ها، ۱۲ دستگاه اجرایی اخطار کتبی و شفاهی گرفتند.

همتی از اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان نیز خبر داد و افزود: افرادی که مبتلا به کرونا هستند، باید تحت کنترل این طرح باشند و دوره دو هفته‌ای قرنطینه را با نظارت عوامل اجرای این طرح سپری کنند که همکاری مردم در اجرای این طرح حائز اهمیت است.

همتی همچنین از روند مطلوب اجرایی مصوبات سفر وزیر ارتباطات به هرمزگان خبر داد و گفت: توسعه اینترنت و شبکه فیبرنوری در دو منطقه بشاگرد و کوشا احمدی با جدیت در حال پیگیری است که تا ۲۰ اسفندماه این مصوبات به طور کامل اجرایی خواهد شد و دانش آموزان این مناطق برای دسترسی به منابع آموزشی و حضور در فضای مجازی با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

بر اساس نتایج نشست امروز و با تأکید استاندار هرمزگان، فرمانداران شهرستان های مبادی ورودی استان نیز مکلف به تشدید نظارت ها شدند.

ساعت: ۰۴:۳۵ بعد از ظهر – ۹۹/۰۹/۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *