شماره مجوز: 83030

لطفا برای خبرنگاران مجوز تردد صادر شود

لطفا برای خبرنگاران مجوز تردد صادر شود

مجوز تردد خبرنگاران

با تشدید اوضاع کرونایی در استان هرمزگان و سایر نقاط کشور، از چند هفته پیش محدودیت های بیشتری از سوی ستاد مقابله با کرونا اعمال گردید به گونه ای که موقتا هرگونه رفت و آمد بین شهری و روستایی و بین استان ها ممنوع شد و کسانی که این ممنوعیت ها را نادیده می گرفتند از سوی پلیس جریمه می شدند. علاوه بر این به تازگی منع تردد شبانه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح نیز در سطح شهرها به این محدودیت ها اضافه شده است.

از نظر ما رعایت این دستورالعمل ها برای کنترل ویروس کرونا ضروری است و می تواند موجب حفظ سلامتی جامعه گردد. اما با توجه به رسالت خطیر اصحاب رسانه جهت تهیه عکس و گزارش و پوشش وقایع اجتماعی، انتظار می رود که مجوز تردد برای خبرنگاران وعکاسان از سوی مراجع ذیصلاح صادر گردد.

چندی پیش بنا بر درخواست اصحاب رسانه از سوی خانه مطبوعات و اداره کل ارشاد استان هرمزگان اسامی و مشخصات خبرنگاران واجدالشرایط  به همراه پلاک خودرو آنان تهیه شد و در اختیار فرمانداری بندرعباس قرار گرفت تا نسبت به صدور مجوز تردد اقدام شود اما پس از پیگیری ها، مطلع شدیم که هنوز فرمانداری و استانداری با این درخواست خبرنگاران استان موافقت نکرده اند. البته ظاهرا در مواقع ضروری مجوز تردد موقت مثلا ۲۴ ساعته برای برخی خبرنگاران صادر می کنند ولی با توجه به این که حوادث و رویدادها معمولا به طور ناگهانی روی می دهد؛ اصحاب رسانه بایستی همواره آمادگی لازم جهت تهیه عکس و گزارش را داشته باشند و امکان هماهنگی فوری جهت تهیه مجوز تردد وجود ندارد زیرا تا این مجوز صادر شود و به دست خبرنگار برسد حادثه تمام شده و آن مجوز نیز کاربردی  ندارد. لذا بایستی مجوز تردد با مدت اعتبار حداقل یک هفته یا بیشتر صادر شود.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر صدف

ساعت:۰۷:۰۷ بعد از ظهر – ۹۹/۰۹/۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *