شماره مجوز: 83030

ایزوایکو کانون اتصال علم و صنعت

ایزوایکو کانون اتصال علم و صنعت

ایزوایکو کانون اتصال علم و صنعت

تفاهم‌نامه ای در راستای ایجاد بستری مناسب برای توسعه مجموعه‌های دانش‌بنیان کشور و همچنین تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه باهدف رشد و تعالی روزافزون صنعت دریایی در کشور به امضا رسید.

به گزارش صدف نیوز، تفاهم‌نامه‌ای اجرایی میان مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی استان هرمزگان و شرکت توسعه کسب‌وکارهای دریایی بادبان منعقد شد.

این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد بستری مناسب برای توسعه مجموعه‌های دانش‌بنیان کشور و همچنین تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه باهدف رشد و تعالی روزافزون صنعت دریایی در کشور به امضا رسید.

این جلسه با حضور «حمید رضائیان اصل» مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، «عمادالدین کبابی» رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی استان هرمزگان و «مازیار فرمانی» عضو هیئت‌مدیره شرکت توسعه کسب‌وکارهای دریایی بادبان برگزار شد.

حمید رضائیان اصل با اشاره به ابعاد این تفاهم‌نامه ابراز امیدواری کرد که همکاری مشترک و استفاده از توانمندی‌های طرفین منجر به تدوین استانداردها و تطبیق مشخصات فنی شناورها گردد.

وی با بیان اینکه امید است هرچه سریع‌تر این همکاری به شکل کنسرسیومی مشترک آغاز و به نتیجه‌ی مطلوبی برسد، بیان داشت: طراحی، ساخت، نظارت و تحویل انواع شناورها مطابق با نقشه‌های تائید شده با همکاری پارک علم و فناوری هرمزگان ازجمله محورهای این همکاری است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قراردادی مشترک میان انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی استان هرمزگان و ایزوایکو با موضوع نوسازی شناورها ادامه داد: مجری این قرارداد شرکت ایزوایکو است و ما امیدواریم در کنار هم در جهت ارتقای صنعت دریایی و ایجاد رونق اقتصادی در منطقه گام برداریم.

رضائیان با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه پیشرفت طرفین را در پی خواهد داشت و باعث رونق صنعت دریایی در کشور می‌شود، افزود: هدف ما پیشرفت روزافزون صنعت دریا و توسعه دریا محور است و اجرای این تفاهم‌نامه منجر به تولید دانش فنی یا یک دستاورد تحقیقاتی در این راستا خواهد شد.

وی گفت: ایزوایکو با بهره‌گیری از تمام امکانات خود ازجمله نیروی متخصص در طراحی و ساخت انواع شناور، کارگاه‌های منحصربه‌فرد تعمیراتی، انبارهای مسقف و روباز و همچنین حوض‌های خشک، هرگونه همکاری و مشارکت را در تأمین امکانات، قطعات و تجهیزات موردنیاز را در راستای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه ارائه خواهد داد.

علی دوله، مدیر گروه طراحی ساخت و تعمیر شناورهای متوسط نیز در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: شناورهای «رورو-پسینجر» و «جنرال کارگو»که فاز نخست طراحی آن را با همکاری مشترک انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی استان هرمزگان آغاز کرده‌ایم؛ نسل جدیدی از پروژه‌های حوزه‌ی مسافربری و حمل‌ونقل دریایی است که برای نخستین بار در کشور اجرایی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه در این حوزه به هر میزان صنعت دریایی عملکرد مطلوبی داشته باشد قطعاً به نتیجه دلخواه و مدنظر خواهیم رسید، تصریح کرد: مجموعه بادبان می‌تواند به‌عنوان یک همکار در کنار مجموعه ایزوایکو در حوزه‌هایی که در چارچوب این تفاهم‌نامه است همکاری نماید تا در کنار هم بتوانیم به دستاوردهای عظیمی دست‌یابیم.

مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با وسعت ۱۱۰۰ هکتار بزرگ‌ترین زیرساخت دریایی کشور است. ایزوایکو با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، تجهیزات و کارگاه‌های منحصربه‌فرد می‌کوشد در افق ۱۴۰۴ مجتمعی سرآمد و الگو در صنعت کشتی‌سازی، سکو سازی، ترمینال‌های نفتی و معدنی در منطقه خلیج‌فارس باشد.

ساعت: ۱۰:۲۱ بعد از ظهر – ۹۹/۱۰/۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *