شماره مجوز: 83030

خبر خوش برای بانوان صیاد هنگامی

خبر خوش برای بانوان صیاد هنگامی

تخصیص پانزده فقره مجوز صید ویژه ۳۰ بانوی صیاد هنگامی

مدیر کل شیلات هرمزگان

مدیر کل شیلات هرمزگان از تخصیص پانزده فقره مجوز صید ویژه ۳۰ بانوی صیاد هنگامی با پیگیری شیلات استان  و موافقت سازمان شیلات ایران و حمایت استانداری هرمزگان  خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی شیلات هرمزگان، دکتر عبدالرسول دریایی با بیان اینکه بانوان زحمت کش و  صیاد هنگامی از سال‌ها پیش  اقدام به صید با قایق به روش قلاب می نمودند اما به دلیل نداشتن مجوز صید از مزایای لازم برخوردار نبودند گفت:  تعدادی از این بانوان سرپرست خانوار بوده که نیاز مبرم به این حرفه برای درآمد و سرپرستی خانواده داشتند.

وی افزود: با توجه به شرایط این بانوان و اهمیت حل مشکل این بزرگواران  ساماندهی این فعالیت در دستور کار ویژه شیلات استان قرار گرفت  و با پیگیریهای مستمر موافقت ۱۵ فقره مجوز مازاد بر مجوزهای توسعه جزایر بطور ویژه صرفا جهت ۳۰ نفر از این  بانوان  از سوی سازمان شیلات ایران صادر شد.

دریایی تصریح کرد: به ‌‌‌‌‌‌‌یمن و برکت انقلاب اسلامی این مجوزها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال در اختیار بانوان صیاد هنگامی  قرار خواهد گرفت.

مدیرکل شیلات هرمزگان در پایان از حمایت دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران و مهندس سید پرویز محبی معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران که لازمه تحقق این مهم بود تشکر کرد.

ساعت: ۱۰:۲۸ بعد از ظهر – ۹۹/۱۰/۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *