شماره مجوز: 83030

تعویض ۶۰۰ متر خط لوله گاز ۱۲ اینچ در نوار ساحل خلیج فارس

تعویض ۶۰۰ متر خط لوله گاز  ۱۲ اینچ در نوار ساحل خلیج فارس

علیرضا عربلو

علیرضا عربلو

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی و تعویض ۶۰۰ متر خط لوله ۱۲ اینچ قشم/بندرعباس در مدت ۸۶ ساعت با ۸۴۰۰ نفر ساعت کار بدون حادثه در منطقه شش عملیات انتقال گاز خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، علیرضا عربلو گفت: این عملیات با هدف  تعویض لوله های معیوب  در نقاط دارای خوردگی داخلی و خارجی بر اساس نتایج و گزارشات دریافت شده از پیگرانی هوشمند و بازدیدها و بازرسی های انجام شده در حین پروژه تعویض پوشش خط و پایداری شبکه انتقال گاز و افزایش ضریب ایمنی  طبق برنامه نت سالیانه در تاریخ ۲۱ دیماه سال جاری آغاز شد.

عربلو ادامه داد: تعمیر و تعویض ۶۰۰ متر خط لوله ۱۲ اینچ قشم/بندرعباس در ۳۰ نقطه با ۶۸ سرجوش در قالب ۴ تیم عملیاتی مجزا در محدوده بندر پهل، جهت تاب آوری و افزایش ضریب شبکه انتقال گاز انجام شد.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با اشاره به ریسک بالای خطر برق گرفتگی نفرات داخل کانال هایی با خصوصیات باتلاقی و بالا بودن سطح آب زیر زمینی گفت: از دیگر چالشهای این عملیات محدودیت زمان انجام کار و هوای سرد و بادهای ساحلی و بصورت خاص شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاش های همکاران در واحدهای ستادی و عملیاتی در مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله, مراکز بهره برداری خطوط لوله سرخون، سیرجان، ایرانشهر، کرمان، شیرهای خودکار و واحدهای بازرسی فنی ، HSE و پدافند غیرعامل و خدمات اجتماعی و رفاهی منابع انسانی  که در انجام این عملیات همکاری و حضور داشته اند تشکر و قدردانی کرد.

ساعت: ۰۹:۲۰ بعد از ظهر – ۹۹/۱۱/۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *