صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

افتتاح یکهزار و ۱۹ پروژه عمرانی دهه فجر در هرمزگان

افتتاح یکهزار و ۱۹ پروژه عمرانی دهه فجر در هرمزگان

استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی با اعتبار ۵۶ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال و افزون بر ۲۱۹ میلیون یورو به مناسبت دهه فجر در این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست خبری به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۴۰ درصد از اعتبار این طرح ها توسط بخش دولتی و ۶۰ درصد توسط بخش غیر دولتی تامین شده است که شاهد افزایش ۴۰ درصدی اعتبار طرح‌های عمرانی دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته هستیم.

وی با بیان اینکه بخش مسکن و عمران شهری و روستایی بیشترین میزان طرح‌ها را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: این بخش با ۳۱۸ طرح و بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

رییس شورای اداری هرمزگان اضافه کرد: شهرستان ها بندرعباس با ۲۰۹ طرح و شهرستان پارسیان با اعتباری یک هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال و ۱۷۱ میلیون یورو حایز بیشترین تعداد طرح و بالاترین میزان اعتبار هستند.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: مرحله اول بندر منطقه صنایع انرژی بر پارسیان آماده شده است که به زودی شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم شد.

به گفته همتی، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در بین اداره های دولتی با ۱۲۰ طرح بیشترین تعداد طرح‌ها و شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان با اعتباری افزون‌بر ۱۷۱ میلیون یورو بیشترین مبلغ را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ابراز داشت: ۱۰۵ طرح و پنج هزار و ۳۵۶ میلیون ریال و ۲۲ میلیون یورو هزینه بخش دولتی و ۲ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال و ۱۷۱ میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش حمل و نقل آماده بهره‌برداری شده است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: ۳۱۸ طرح عمرانی با ۹ هزار و ۷۰۶ میلیارد ریال اعتبار دولتی و هشت میلیارد و ۵۱۴ میلیارد ریال سرمیاه گذاری بخش خصوصی برای بهره‌برداری در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی آماده بهره‌برداری شده است.

همتی افزود: ۱۴۶ طرح با یک هزار و ۳۰۵ میلیارد ریال اعتبار بخش دولتی و ۱۰هزار و ۸۴۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی با ۱۶ میلیون یورو در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اشاره کرد: ۶۳ طرح با چهار هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۱۲۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش بهداشت و درمان و ۳۹ طرح با ۳۵۴ میلیاردر یال دولتی و ۳ هزار و ۶۹۵ میلیاردر ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش صنعت و معدن در این دهه بهره‌برداری می‌شود.

هرمزگان با موج متقاضیان سرمایه گذاری روبه‌روست

وی در بخش دیگری از سخنان خود هرمزگان را جزو اولین استان‌های دارای مزیت فراوان برای سرمایه گذاری خواند و اظهار داشت: این استان با موجی از متقاضیان سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف روبه روست.

وی بیان داشت: امید می‌رود با تغییرهایی که درحال رخدادن است و بهتر شدن شرایط از لحاظ تحریم‌ها که دشمن دیگر قادر به ادامه دادن آنها نیست حجم سرمایه گذاری ها در این استان افزایش یابد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: البته اگر دشمن تحریم‌ها را ادامه دهد مقاومت کرده و آن را از اینکار خسته می‌کنیم.

همتی افزود: ۲ منطقه صنایع انرژی بر پارسیان و طرح توسعه بندر شهید رجایی بهترین مکان‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری های جدید هستند.

مرحله نخست جاده ساحلی بندرعباس میناب امسال بهره‌برداری می‌شود

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جاده ساحلی شرق بندرعباس به سمت میناب در مرحله اول به طول ۲۴ کیلومتر درحال احداث است که امید می‌رود تا قبل از پایان سال مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

همتی بیان داشت: یک ریال اعتبار دولتی برای این طرح پنج هزار میلیارد ریالی هزینه نشده و با روش‌های دیگر تامین اعتبار می‌شود از کنار جاده تا ساحل دریا در هیچ زمانی هیچگونه ساخت و سازی انجام نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این جاده تبدیل به یکی از زیباترین مسیرهای ساحلی برای شهر بندرعباس و کشور خواهد شد که نظیری در ایران ندارد.

رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: اسکله نخل ناخدا در سمت شرق شهر بندرعباس را می‌خواهیم از اداره بنادر و دریانوردری تحویل گرفته و برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار کنیم.

استاندار هرمزگان: قدردان کمک های صنایع غرب بندرعباس هستیم

استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین باید از بنگاه‌های اقتصادی که در زما آغاز شیوع کرونا به دانشگاه علوم پزشکی ۳۰۰ میلیارد ریال کمک کردند تشکر کنم.

همتی افزود: اگر این کمک ها نبود در هرمزگان با مشکل های بیشتری در زمان کرونا روبه‌رو می‌شدیم و یکی از صنایع غرب بندرعباس درحال احداث بیمارستان در این شهر است.

کسب و کارهای بخش گردشگری را باید حفظ کرد

وی ابراز داشت: با توجه به پایان نیافتن شیوع کرونا در کشور و هرمزگان اعلام شد این استان تا اردیبهشت ماه به گردشگران خدمات نمی‌دهد که این در کاهش سفرهای هموطنان به این استان بسیار تاثیر گذار بود.

رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: برخی فعالان بخش گردشگری که معیشت آنان از این طریق می‌گذرد پیشنهاد دادند ورود گردشگر از طریق تورها و با کنترل انجام شود تا بتوانند کسب درآمد کنند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: این کسب و کارها و شغل‌ها را باید حفظ کرد و رویکرد هم همین است، به همین منظور تیم‌های استقرار داده شده در ورودی‌های این استان تقویت می‌شوند و از افرادی که وارد می‌شوند تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

همتی افزود: ضمن اینکه اجازه برپایی چادر و اسکان داده نمی‌شود و در صورت مشاهده با فرماندار شهرستان برخورد می‌شود و در پل و لافت نیز کمترین خدمات داده می‌شود.

به گفته این مقام مسوول، رویکرد مسوولان هرمزگان با توجه به شیوع کرونا در کشور و برای حفظ سلامتی مردم دعوت به سفر نکردن است.

ساعت: ۱۱:۱۴ قبل از ظهر – ۹۹/۱۱/۱۷

بازدیدها: ۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *