شماره مجوز: 83030

۲۹ طرح عمرانی شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسید

۲۹ طرح عمرانی شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسید

افتتاح پروژه های دهه فجر شهرداری بندرعباس

همزمان با دهه مبارک فجر ۲۹ طرح زیرساختی و عمران شهری با حضور استاندار هرمزگان و نماینده ولی فقیه در استان در این شهربا هزینه ۱۰هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، شهردار بندرعباس در آیین افتتاح این طرح ها گفت: این طرح‌ها شامل زمین‌های ورزشی، میدان میوه و تره‌بار، تقاطع غیرهمسطح شهدا و سالن‌های ورزشی است.

عباس امینی زاده، احداث میدان بزرگ تعزیه واقع در کوهستان پارک پنجه‌علی و بازار بزرگ ماهی‌فروشان را از دیگر طرح‌های شاخص شهر بندرعباس در دهه فجر عنوان کرد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه بهره‌برداری از بازار بزرگ ماهی فروشان بسیاری از مشکلات بهداشتی عرضه ماهی و آبزیان را رفع کرده است، تاکیدکرد: این بازار ضمن رفع دغدغه شهروندان در تامین آبزیان مورد نیاز، به عنوان یک جاذبه گردشگری شاخص شهر نیز محسوب می‌شود.

* مجموعه ورزشی آزادشهر به بهره‌برداری رسید

عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در آیین بهره‌برداری از این پروژه اظهار کرد: توسعه فضاهای ورزشی در محلات شهر یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اولویت‌دار شهرداری بندرعباس طی سالهای اخیر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این نگاه همچنان نیز مورد تأکید قرار دارد، افزود: در همین راستا تعداد قابل توجهی زمین ورزشی، سالن و دیگر فضاهای ورزشی در محلات مختلف شهر به بهره‌برداری رسیده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: همزمان با دهه فجر امسال نیز چند زمین ورزشی ازجمله مجموعه ورزشی ساحلی سورو، زمین چمن مصنوعی پیامبر اعظم، مجموعه ورزشی ساحلی پنجه‌علی و غیره به بهره‌برداری رسیده است.

امینی‌زاده با اشاره به جزئیات بیشتری از مجموعه ورزشی آزادشهر، بیان کرد: این پروژه شامل زمین فوتبال ساحلی، زمین فوتبال چمن مصنوعی، زمین تنیس خاکی و فضای سبز است.

این مقام مسئول اعتبار این پروژه را بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک نیز فضاهای ورزشی دیگری آماده افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

* توسعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با بهره‌برداری از ۵ پروژه

پنج پروژه عمرانی در مجموعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با حضوران مسئولان عالی رتبه استان و شهرستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

عباس امینی‌زاده در آئین بهره‌برداری از این پروژه‌ها اظهار کرد: یکی از مناطق سنتی که مورد توجه ویژه شهروندان قرار دارد، پنجه‌علی است.

وی با اشاره به قدمت ۲۰۰ ساله پنجه‌علی، افزود: این منطقه، فرصت جدیدی برای رونق گردشگری در جوار شهر ایجاد کرده است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه توجه به گردشگری مذهبی نیز در کوهستان پارک پنجه‌علی مدنظر قرار دارد، تصریح کرد: میدان بزرگ تعزیه در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع ایجاد شده و خانه تعزیه نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

امینی‌زاده با اشاره به سایر پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در پنجه‌علی گفت: دو زمین والیبال و فوتبال ساحلی نیز در این محل ایجاد شده تا رونق بیشتری در منطقه ایجاد شود‌.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر زیرساخت‌های ایجاد شده در کوهستان پارک پنجه‌علی، بیان کرد: فضای مناسب پیاده روی و کوهپیمایی از دیگر ظرفیت‌های ایجاد شده در این منطقه است.

امینی‌زاده همچنین از افتتاح پروژه زین‌زیپ‌لاین و فضای سبز محوطه آن خبر داد و اضافه کرد: مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری این مجموعه نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار بندرعباس از برق‌رسانی و تامین روشنایی این کوهستان پارک خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۳۵۰۰ متر برق‌ سانی برای تامین روشنایی این کوهستان پارک انجام شده است.

امینی‌زاده در انتها نیز گفت: در مجموع، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در این پنج پروژه عمرانی کوهستان پارک پنجه‌علی صرف شده است.

* زمین ورزشی پیامبر اعظم به بهره‌برداری رسید

شهردار بندرعباس در آیین بهره‌برداری از زمین ورزشی شهرک پیامبر اعظم گفت: با تحویل شهرک پیامبر اعظم به شهرداری بندرعباس، خدمات‌رسانی در این شهرک گسترش می‌یابد.

عباس امینی‌زاده در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی شهر بندرعباس که با حضور مسئولان استانی و محلی در حال برگزاری است، اظهار کرد: با تحویل شهرک پیامبر اعظم به شهرداری بندرعباس، خدمات‌رسانی به این بخش از شهر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از یک زمین ورزشی در این شهرک، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آماده بهره‌برداری شده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست سال آینده نیز یک زمین ورزشی دیگر با هدف افزایش زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی لازم، در این شهرک به بهره برداری می رسد.

امینی‌زاده تصریح کرد: در راستای ارتقای زیرساخت‌های این شهرک که جمعیت قابل توجهی در آن سکونت دارند، اجرای چند کانال دفع آبهای سطحی نیز در دستور کار قرار دارد.

اضافه می‌شود، همزمان با دهه مبارک فجر سال جاری ۲۱ پروژه عمران شهری شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۹۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

* فاز دوم مجموعه ورزشی سورو به بهره برداری رسید

همزمان با دهه مبارک فجر، فاز دوم مجموعه ورزشی ساحلی سورو با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

عباس امینی‌زاده در آئین بهره‌برداری از فاز دوم مجموعه ورزشی ساحلی سورو که همزمان با آغاز هفته مبارک فجر برگزار شد، اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر امسال ۲۱ پروژه عمرانی شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۹۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به جزئیات فاز دوم مجموعه ورزشی ساحلی سورو، افزود: طی سالهای اخیر زمین فوتبال ساحلی سورو به بهره‌برداری رسیده و اکنون نیز زمین هندبال ساحلی و همچنین سه زمین والیبال ساحلی به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

شهردار بندرعباس ضمن قدردانی از مردم و بزرگان محله سورو، عنوان کرد: با بهره‌برداری از این فاز مجموعه ورزشی سورو، زیرساخت قابل مناسب رونق این رشته‌های ورزشی فراهم شده است.

امینی‌زاده ادامه داد: با بهره‌برداری از این زیرساخت‌ها، سورو به قطب ورزش‌های ساحلی تبدیل می‌شود.

اضافه می‌شود، همزمان با دهه مبارک فجر سال جاری ۲۱ پروژه عمران شهری با اعتباری بالغ بر ۹۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

* تشکر استاندار از شهرداری

استاندار هرمزگان در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها ضمن تشکر از عملکرد شهرداری بندرعباس گفت: نخستین زمین ورزشی چمن مصنوعی پیامبر اعظم(ص) یکی از مهم‌ترین طرح‌های افتتاحی عمران شهری بندرعباس است که ظرف مدت کمتر از ۲۰ روز برای اهالی این شهرک ساخته شده شد.

فریدون همتی افزود: این طرح با هزینه‌ای افزون بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال و مساحت یکهزار مترمربع احداث شده است.

وی بیان داشت: افتتاح مرحله دوم مجموعه ورزشی ساحلی سورو بندرعباس که شامل زمین فوتبال و والیبال است نیز با هزینه‌ای افزون بر ۱۵ میلیارد ریال و مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: مجموعه ورزشی آزادشهر، مجموعه پنجه علی و واحدهای تجاری خیابان غذا از دیگر  طرح‌های شاخص افتتاحی شهر بندرعباس در این روز بود.

ساعت: ۰۸:۱۸ بعد از ظهر – ۹۹/۱۱/۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *