صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

خطر کرونای جهش یافته در استان هرمزگان بالاست

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

خطر کرونای جهش یافته در استان هرمزگان بالاست

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: به دلیل همسایگی با کشور های حاشیه جنوبی خلیج فارس و رفت وآمد های زیاد مردم  به خارج از کشور، خطر کرونای جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی، در استان بالاست.

به گزارش صدف نیوز، دکتر حسین فرشیدی در یازدهمین نشست خبری آنلاین سال جاری خود افزود: تاکنون ۵ یا ۶ مورد تست افراد مشکوک به کرونای انگلیسی را در استان انجام داده و به تهران ارسال کرده‌ایم که هنوز مورد مثبتی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: کرونا هنوز درمان موثری ندارد و از مدل خاصی نیز پیروی نمی کند و ممکن است هر ابتلایی به مرگ بیمار بینجامد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر روزانه حدود ۲هزار تست کرونا در استان گرفته می شود که نتیجه آزمایش ها، افزایش تعداد مبتلایان را نشان می دهد.

به گفته دکتر فرشیدی، غیر از یکهزار و ۱۶ نفری که با نتیجه قطعی تست کرونا در استان فوت کرده اند، تاکنون ۲۷۸ نفر نیز با علائم بالینی کرونا و تشخیص از راه سی تی اسکن ریه، جان خود را در استان از دست داده اند.

وی اضافه کرد: هر فوتی ما را به شدت ناراحت می‌کند ولی کادر درمان در استان خیلی خوب عمل کرده‌اند و وضعیت هرمزگان نسبت به میانگین کشور و دیگر استان‌ها خیلی بهتر است و این در حالیست که روزانه با بیمارانی سر و کار داریم که اگر اندکی زودتر مراجعه می‌کردند، می‌توانستیم بهتر آنها را درمان کنیم.

دکتر فرشیدی متذکر شد: ماسک همچنان مهم‌ترین روش مهار این بیماری است و استفاده از دو ماسک نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود تعداد واکسن های اختصاص یافته به استان در مرحله اول را ۸۰ دوز اعلام کرد و این سهمیه را ناعادلانه دانست.

این مسئول اظهار داشت: در مرحله دوم توزیع، سهم بیشتری به هرمزگان می‌دهند و تمامی کادر درمان را واکسینه می‌کنیم و در مرحله سوم وارد تزریق واکسن به افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای می‌شویم.

دکتر فرشیدی درباره سیاست ها و روش های پیشگیرانه و بازدارنده برای مسافران و مردم استان نیز گفت: ازمسافران و خدمه تمام پروازها و شناورهای خارجی ورودی به استان تست می‌گیریم و مکان‌های مناسبی نیز برای قرنطینه آماده شده است.

وی تاکید کرد: فعالیت تورهای گردشگری نیز تا آخر فروردین در استان ممنوع است و با متخلفان و برگزارکنندگان احتمالی تورها برخورد قانونی خواهد شد.

وی درباره نقض پروتکل های بهداشتی کرونا توسط واحدهای صنفی نیز یادآور شد: هدف از پلمب واحدهای صنفی متخلف اذیت کردن مردم نیست و  در ستاد مدیریت کرونای استان هم مطرح شده که به جای تعطیلی، جرائم را افزایش یابد.

ساعت: ۱۱:۳۳ بعد از ظهر – ۹۹/۱۲/۰۳

Visits: 27

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *