شماره مجوز: 83030

ضرورت استفاده از ابزار رسانه برای آگاهی دادن به جامعه درباره کرونای انگلیسی

ضرورت استفاده از ابزار رسانه برای آگاهی دادن به جامعه درباره کرونای انگلیسی

در نشست مشترک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با توجه به خطر گسترش کرونای انگلیسی بر گسترش فعالیت های رسانه ای و استفاده از ابزار فرهنگ و هنر در آگاهی دادن به جامعه تاکید شد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی بر استفاده از ظرفیت هنر و به ویژه هنرمندان در انتشار پیام های آموزشی و افزایش سطح آگاهی و بالا بردن حساسیت جامعه در خصوص بیماری کرونا تاکید کرد و گفت : استان هرمزگان تاکنون توانسته با اتحاد و همدلی دستگاه های مختلف و مردم آسیب های بیماری کرونا را به حداقل برساند.

وی افزود: با توجه به شناسایی و افزایش ورود کرونای انگلیسی به استان لازم است علاوه بر اطلاع رسانی گسترده ، نسبت به افزایش محدودیت ها و تاکید جدی بر استفاده از ماسک و دادن هشدار های به موقع اقدام شود و در این راستا توان رسانه ای ، مطبوعاتی ، هنری و فرهنگی استان آماده هر نوع همکاری است.

در ادامه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از همراهی و همکاری تمام بخش های فرهنگ و هنر استان در مبارزه با بیماری کرونا بیان کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته استفاده از ابزار هنر بیشترین و گسترده ترین تاثیر را در آگاه سازی مردم نسبت به خطرات بیماری کرونا داشته است.

دکتر فاطمه نوروزیان بر جدی بودن خطر کرونای انگلیسی تاکید کرد و بیان داشت: درصد استفاده مردم از ماسک در استان کاهش یافته و از بالای ۹۰ درصد به ۸۰ درصد رسیده است و از سوی دیگر تجمع های خانوادگی و مراسم های عروسی افزایش یافته که همه این موارد می تواند خطر ابتلا به کرونا را بسیار افزایش دهد.

وی افزود: یکی از مهمترین شاخص های کرونا انگلیسی علاوه بر سرعت انتقال، مبتلا شدن کودکان به آن است و خانواده ها سعی کنند به هیچ عنوان فرزندانشان را در تجمع ها و اماکن عمومی نیاورند.

ساعت: ۱۰:۳۴ بعد از ظهر – ۹۹/۱۲/۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *