صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۵۰ کیلومتر از پروژه‌های بزرگراهی استان هرمزگان افتتاح شد

‌با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار هرمزگان؛

۵۰ کیلومتر از پروژه‌های بزرگراهی استان هرمزگان افتتاح شد

افتتاح ۵۰ کیلومتر بزرگراه در هرمزگان

۵۰ کیلومتر از پروژه‌های بزرگراهی استان هرمزگان به ارزش سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال با حضور مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در این خصوص، اظهار داشت: ۳۳.۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی کشور در محدوده غرب استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان افزود: ۱۱.۵ کیلومتر از محور کهورستان-لار-جهرم به عنوان مهمترین مسیر اتصالی استان هرمزگان به استان فارس از قطعه اول باند دوم محور مذکور نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی عنوان کرد: پنج کیلومتر از بزرگراه گهکم -فورک نیز همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر همتی بیان داشت: تسهیل ارتباط تجاری ما بین بنادر جمهوری اسلامی ایران با بندر گواتر و سایر بنادر مهم خلیج فارس و دریای عمان، افزایش سهم ایران در بازار ترانزیت منطقه و توسعه صنعت گردشگری از جمله اهداف و مزایای بهره برداری از این پروژه ها است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور و مهمترین درگاه صادرات و واردات ایران است که بخش قابل توجهی از کالاهای ورودی و خروجی کشور و همچنین کشپرهای همسایه از طریق این استان و بندر شهید رجایی صورت می گیرد و بخش حمل و نقل جاده ای همانند کل کشور بیشترین سهم جابجایی بار و مسافر در این استان را بر عهده دارد که تکمیل و احداث بزرگراه ها با هدف ارتقا این بخش در حال انجام است.

ساعت ۱۰:۵۶ بعد از ظهر – ۹۹/۱۲/۱۶

Visits: 21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *