صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اقتصاد هنر، موتور محرکه اقتصاد عمومی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

اقتصاد هنر، موتور محرکه اقتصاد عمومی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین اختتاحیه نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گفت: هنرمند باید از طریق هنرش درآمد داشته باشد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تاکید بر اهمیت اقتصاد هنر در دنیای امروز افزود: امیدواریم شاهد روزی باشیم که هنرمندان استان در بازارهای داخلی و بین المللی حضوری موفق و تاثیر گذار داشته باشند.

وی بیان کرد: رشد اقتصاد فرهنگ و هنر در دنیا از رشد اقتصادی عمومی بیشتر و بالاتر است و طی سال ها و دهه های اخیر حوزه اقتصاد و هنر رشد صعودی در همه جوامع دنیا داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به قیمت و ارزش افزوده بسیار بالای آثار هنری اشاره کرد و اظهار داشت : آثار هنری به لحاظ قیمت گذاری محدودیتی ندارد و نیازمند است تشکیلاتی ایجاد شود که آثار هنری ارزش گذاری شود و لازمه آن برندسازی برای این حوزه می باشد.

کمالی زرکانی به اقتصاد هنر در کشور پرداخت و بیان کرد: در ایران زیرساخت لازم و همه جانبه شکل نگرفته است و ساز و کار قیمت گذاری هنوز مشخص نیست هر چند اخیرا حرکت های خوبی شکل گرفته است.

وی اقتصاد هنر را اقتصاد پایدار و قابل انکار دانست و گفت: اقتصاد هنر موتور محرکه اقتصاد عمومی است و کاملا پایدار است و جزیره هرمز شرایط لازم را برای کسب درآمد از هنر را دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: یک اثر هنری می تواند به قیمت صدها بشکه نفت به فروش برسد زیرا ارزش کالای هنری به اصالت فرهنگی آن است و مواد خام آن باورها ، آیین ها ، آداب ، رسوم ، تاریخ و … یک ملت می باشد.

گفتنی است: در این مراسم از برگزیدگان شرکت کننده در نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان هرمزگان با اهدای لوح سپاس و جوایز به شرح ذیل تقدیر شد.

بخش عروسک سازی و سفال

رتبه اول به صورت مشترک محمد سایبانی و کلثوم جعفری، رتبه دوم به صورت مشترک موسی عامری پور ( سفال) حامد عامری پور، رتبه سوم به صورت مشترک هانیه هادی نژاد ، امیره دهاز

بخش زیورآلات چوبی

رتبه اول به صورت مشترک بهاره بختیار، علی عابر، رتبه دوم به صورت مشترک تارا پیشکی ، نیلوفر ولی زاده، رتبه سوم به صورت مشترک سید میثم طبا طبایی، محمدرضا کمالی

بخش ساز سازی

رتبه اول نوید نجار قویدل، رتبه دوم مکی دهقانی، رتبه سوم به صورت مشترک قنبر راستگو، حسن قویدل مینابی

ساعت: ۰۶:۰۵ بعد از ظهر – ۹۹/۱۲/۲۳

بازدیدها: ۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *