صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بچه های جبهه و جنگ کجایید؟

جنگ امروز ما با دشمن، جنگ فرهنگی است!

بچه های جبهه و جنگ کجایید؟ باور کنید جنگ تمام نشده است. ما هنوز هم در حال جنگ هستیم. شاید صدای شلیک تفنگ و انفجار خمپاره و موشک به گوش نرسد اما جنگ تمام نشده است. بچه های سنگر! بیایید که جنگ امروز ما با دشمن، جنگ فرهنگی یا همان جنگ نرم است و گلوله های این جنگ خطرناک تر است.

بچه های جبهه و جنگ

بچه های جبهه و جنگ

یادش به خیر در دوران دفاع مقدس بچه های جبهه و جنگ خالصانه و بی منت برای این کشور تلاش می کردند و علاوه بر آنکه جانانه از آب و خاک و ناموس ما دفاع کردند، با از خود گذشتگی و درایت، چرخ های اقتصادی و فرهنگی این مرز و بوم را نیز به خوبی به حرکت در می آوردند، به گونه ای که مردم هرگز احساس کمبودی نمی کردند. چرا؟ چون بچه های جبهه و جنگ چیزی برای خودشان نمی خواستند. چون به فکر پر کردن جیب های خودشان نبودند. اگر گرسنه و نیازمندی وجود داشت ابتدا وی را بی نیاز می کردند و آنگاه شکم خود را سیر می کردند. گاهی هم خودشان گرسنه می ماندند تا کسی ناراضی نباشد. اما امروز چه؟

امروز می بینیم علی رغم اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران با داشتن رهبری خردمند از نظر سیاسی در اوج اقتدار به سر می برد و پایه های نظام در دهه سوم انقلاب بسیار مستحکمتر شده است. به دلیل سوء مدیریت برخی از دولتمردان و عدم توجه به فرهنگ که زیربنای تمام مسائل است مردم دچار مشکل هستند.

در حال حاضر از لحاظ معیشتی معلمان ناراضی هستند، کارگران ناراضی، کارمندان ناراضی، روحانیون ناراضی، بسیجیان ناراضی، نظامیان ناراضی، روزنامه نگاران ناراضی  …

کشور ما کشوری غنی با درآمدهایی سرشار است اما نمی دانیم بیشتر درآمدهای این کشور صرف چه چیزی می شود؟ قبول داریم که کارهای عمرانی و زیربنایی خوبی در کشور انجام شده و یا در حال انجام است ولی باز هم نباید ملت در مضیقه باشد. یکی از روحانیون می گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود آنکه بیشتر درآمد کشور صرف جنگ می شد، اما دولتمردان و مسئولان آن زمان، از تبلیغات و فرهنگ سازی نیز غافل نبودند زیرا معتقد بودند که فعالیتهای فرهنگی نیز نوعی جهاد است.

متاسفانه عدم حمایت اصولی دولت از نهادهای فرهنگی و فرهنگسازان، باعث شده که بیشتر فعالیتهای فرهنگی کشور با مشکل مواجه شود. در حال حاضر که تهاجم فرهنگی دشمن نسبت به ما افزایش یافته و دولت باید بودجه فرهنگی را افزایش دهد که بتوانیم با این تهاجم مقابله کنیم با کمال تاسف شاهد کاهش بیش از پیش بودجه فرهنگی هستیم به طوری که حتی روابط عمومی و تبلیغات سپاه هم بودجه کافی برای انجام فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی در اختیار ندارد.

ما مطبوعاتی ها که به سربازان جنگ نرم شهرت پیدا کرده ایم مدتهاست با دست خالی مشغول نبرد با دشمن تا بن دندان مسلح هستیم و این وضعیت، ما را به یاد زمان محاصره آبادان می اندازد که رزمندگان شجاع ما با سلاح هایی اندک جلوی دشمن بعثی ایستاده بودند و نمی گذاشتند شهر سقوط کند. اما اگر نیروهای بسیجی از سراسر کشور به کمک رزمندگان نشتافته بودند محاصره آبادان شکسته نمی شد، خرمشهر آزاد نمی شد و ما به پیروزی نمی رسیدیم. وضعیت امروز مطبوعات نیز بی شباهت با وضعیت آنروز جنگ نیست. امروز بیشتر نشریات شهید شده اند، و برخی دیگر نیز مانند سربازانی زخمی و خون آلود در حال نبرد هستند و نیاز به کمک و مداوا دارند.

بچه های جبهه و جنگ کجایید؟ سنگرها در حال سقوط اند؛ ما دیگر توان جنگیدن نداریم، بپا خیزید!

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

2 comments on “بچه های جبهه و جنگ کجایید؟

 1. علي گفت:

  سلام، افتتاح سایت صدف نیوز را تبریک عرض می نمایم. مقاله جالبی نوشته بودید.

 2. بنام خدا
  سلام
  بنده کسی هستم که عکسم را در مطلبتان گذاشته اید.
  این عکس تابستان سال ۱۳۶۳ در منطقه بستان محل دفن ده ها خواهر گمنام است که توسط جنایتکاران بعثی زنده به گور شده بودند.
  یادشان گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.