شماره مجوز: 83030

اجرای ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بشاگرد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان خبر داد:

اجرای ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بشاگرد

راه روستایی در هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان با اشاره به وجود راه های خاکی و صعب العبور بودن مسیرهای روستایی بشاگرد گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان بعنوان متولی راه روستایی در حال اجرای عملیات خاکبرداری و زیرسازی بالغ بر۴۳۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بشاگرد می باشد.

به گزارش صدف نیوز، یوسف عابدینی ابراز داشت: خدمت رسانی به مردم ساکن در روستاهای صعب العبور استان افتخار اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای هرمزگان است و کارکنان و راهداران زحمتکش در تلاش هستند علی رغم کمبود امکانات و تجهیزات با عمل به وظایف قانونی خود، تردد ایمن در محورهای مواصلاتی را برای مردم محیا کنند.

وی در خصوص راه روستاهای تومان احمد و گاوکش از توابع بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد گفت: طول محور مذکور از دوراهی ملکن تا روستای گاوکش  بطول ۷۶ کیلومتر می باشد که ۳۳ کیلومتر آن از دوراهی ملکن تا روستای نیکدشت در حال اجرای آسفالت و مابقی مسیر بطول ۴۳ کیلومتر از روستای نیکدشت تا روستای گاوکش بدلیل مشکلات اعتباری هنوز اجرایی نشده است.

عابدینی ادامه داد: محورهای مورد اشاره عمدتا در بستر رودخانه های فصلی قرار دارند که متاسفانه بعد از هر بارندگی مسیر ارتباطی قطع می شود و همکاران راهداری شهرستان بشاگرد به صورت مداوم نسبت به بازگشایی و تسطیح مسیر اقدام می نمایند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان با تاکید بر اینکه تاکنون ۳۳ کیلومتر این مسیر از دوراهی ملکن تا روستای نیکدشت را بازگشایی و زیرسازی شده است، افزود: ۲۱ کیلومتر محور مذکور نیز آسفالت شده و عملیات آسفالت مابقی مسیر تا روستای نیکدشت نیز در حال اجرا می باشد.

وی یادآور شد:  برای بازگشایی و آسفالت مسیر ۴۳ کیلومتری باقیمانده و احداث ابنیه فنی بزرگ بر روی رودخانه جگین و سر شاخه های آن در طول این مسیر، به اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان نیاز می باشد.

عابدینی ضمن اشاره به وجود قریب به ۱۵۰۰ کیلومتر راه خاکی و صعب العبور در شهرستان بشاگرد متذکر شد:  این راه ها عمدتا در بستر رودخانه می باشند و بالغ بر ۸۵۰ کیلومتر از این راه مربوط به روستاهای بالای ۲۰ خانوار و دارای اولویت است که در حال حاضر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان بعنوان متولی راه روستایی در حال اجرای عملیات خاکبرداری و زیرسازی  بالغ بر ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بشاگرد است.

ساعت:۰۴:۱۸ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۴/۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *