شماره مجوز: 83030

ضرورت تخصیص منابع اعتباری برای مقابله با کرونا در هرمزگان

استاندار هرمزگان تاکید شد؛

ضرورت تخصیص منابع اعتباری برای مقابله با کرونا در هرمزگان

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، جهت پیگیری تخصیص بیشتر اعتبارات به استان، با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از این دیدار، با بیان اینکه منابع استان از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران در سال جاری نزدیک به ۵۰۰میلیارد تومان است، اظهار داشت: ۳۸۳میلیارد تومان از منابع پروژه های مربوط به توسعه سواحل مکران از محل اعتبارات استانی و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان نیز مربوط به پروژه‌های ملی است.

دکتر همتی، ابلاغ و تخصیص کامل اعتبارات پروژه های پیشنهادی استان از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن ملی و اعتبارات مربوط به ردیف توسعه سواحل مکران را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به اهمیت توسعه در این منطقه، ۱۰۰درصد اعتبارات ابلاغی می بایست تخصیص پیدا کند و علاوه بر این، اعتبارات این یخش با استفاده از مکانیزم بند (ط) ماده ۲۸ قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت به میزان ۲هزارمیلیارد ریال افزایش پیدا کند.

استاندار هرمزگان همچنین خواستار مستثنی قراردادن ردیف اعتباری توسعه سواحل مکران از قانون کسر پنج درصد اعتبارات توازن از سرجمع اعتبارات شد و با اشاره به ضرورت افزایش سقف اعتباری و تخصیص کامل ردیف توسعه ابوموسی، گفت: به منظور تامین امنیت ملی، برقراری تردد هوایی و دریایی، جابجایی بار و مسافر و همچنین تأمین ملزومات و مایحتاج زیرساخت‌های این جزیره مهم و استراتژیک، اعتبارات این ردیف نیز باید به صورت کامل تخصیص داده شود.

وی در این دیدار به شرایط قرمز شیوع کرونا در استان هرمزگان نیز اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به وضعیت قرمز در استان و افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا، ظرفیت بیمارستانی و کادر درمان استان به طور کامل در اختیار گرفته شده است اما مداخله و امداد لازم به ویژه در خصوص تأمین فوری ملزومات و تجهیزات مورد نیاز و پرداخت هزینه های تأمین دارو و لوازم مصرفی بیماران و مهیا سازی بیمارستان صحرایی برای مقابله مؤثر با شرایط پیش رو یک ضرورت محسوب می شود.

استاندار هرمزگان گفت: دکتر نوبخت در این دیدار، دستورات لازم را در خصوص تخصیص منابع اعتباری برای مقابله با کرونا و افزایش اعتبارات مربوط به آسیب های اجتماعی و محرومیت زدایی صادر کرد.

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست حضور داشتند.

ساعت: ۰۴:۳۶ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۴/۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *