شماره مجوز: 83030

نمایشگاه بین المللی بندرعباس به بیمارستان موقت تبدیل می شود

استاندار هرمزگان خبر داد؛

نمایشگاه بین المللی بندرعباس به بیمارستان موقت تبدیل می شود

تبدیل نمایشگاه در بندرعباس به بیمارستان موقت

استاندار هرمزگان ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در استان، گفت: به منظور افزایش توان مقابله با کرونا، باید تا دو هفته آینده، یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری برای مقابله با کرونا به ظرفیت درمانی استان اضافه شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی هرمزگان، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید طی اقدامی جهادی، حداکثر ظرف دو هفته آینده تا یک هزار تخت برای بستری و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا در این محل آماده کنند.

وی افزود: با بکارگیری ظرفیت ۲۰۰ تخت بیمارستان نیروی دریایی ارتش در دو هفته آینده در مجموع یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری در استان ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به شرایط بحرانی کرونا در استان، تصریح کرد: شرایط فعلی بدون همکاری مردم قابل کنترل نیست و باید سطح رعایت پروتکل ها جهش قابل توجهی داشته باشد تا بتوان به بهبود روند فعلی امیدوار بود و امیدواریم با رعایت پروتکلها توسط مردم نیازی به افزایش تخت نباشد.

بر اساس ارزیابی های انجام شده، میزان رعایت پروتکل ها در استان، کمتر از ۴۰درصد است و روند ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا طی دو هفته اخیر به طور بی سابقه و نگران کننده افزایش یافته است.

ساعت: ۱۰:۱۳ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۵/۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *