صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

ساده زیستی مسئولان ایران

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مسئولان ما از ساده زیستی دم می زنند و مردم را به ساده زیستی تشویق می کنند و ساده زیستی مدیران را یکی از نکات برجسته و مثبت زندگی آنان بر می شمارند. این در حالی است که پس از سال ها اکنون مردم متوجه شده اند ساده زیستی مدیران هم فقط در حد حرف و شعار است و پشت پرده زندگی بسیاری از این مدیران و مسئولان به ظاهر ساده زیست چیز دیگری است و مردم ساده دل و از همه جا بی خبر ما نیز کم و بیش ساده زیستی مسئولان را باور می کردند.

ایران از نظر منابع خدادادی، و پتانسیل های جغرافیایی، کشور ثروتمندی است و در ردیف کشورهای  بنگلادش یا گینه بیسائو نیست که مردمانشان در فقر و تنگدستی هستند و چاره ای جز ساده زیستی ندارند. اگر در ایران عدالت اجتماعی به درستی برقرار شود و توزیع ثروت بین ملت کاملا دقیق باشد، تمام ملت ما در ناز و نعمت زندگی می کنند و فقیر و نیازمندی باقی نمی ماند. ایران علاوه بر آن که دارای منابع سرشار نفت و گاز و … است، سرزمین بسیار مناسبی برای تجارت، سرمایه گذاری و درآمدزایی است که اگر دیدگاه مسئولان کشور اصلاح و قوانین دست و پاگیر حذف شود می توان رفاه و آسایش همه ملت را فراهم کرد و حتی به مستضعفان و فقرای جهان هم کمک کرد.

البته دولتمردان و مسئولان ما با سهیم بودن در ثروت و دارایی های کشور، زندگی لاکچری دارند و چندرغاز یارانه نقدی و سهام عدالت هم برای مردم در نظر گرفته اند. طبیعی است که چنین مسئولانی درد و رنج نداری و فقر مردم را درک نکرده و تصور می کنند که تمام ملت ایران در رفاه و آسایش هستند. نمی دانند که بسیاری از این مردم حتی توان پرداخت اجاره یک منزل معمولی و هزینه آب و برق خود را ندارند. برای اثبات پولدار بودن ملت ایران هم به هجوم مردم جهت ثبت نام خودرو و پیش خرید سکه و … اشاره می کنند.

حالا به هر حال سئوال بسیاری از مردم این است که چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

اصلا چه کسی گفته ساده زیستی، راه رستگاری است؟ اگر پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) هم مردم را به ساده زیستی توصیه می کردند اولا که آن موقع امکانات رفاهی چندانی وجود نداشت و ثانیا خودشان این ساده زیستی را سرلوحه زندگی خویش قرار می دادند. حضرت محمد (ص) تمام ثروت و دارایی حضرت خدیجه (س) را نیز در راه پیشبرد دین اسلام بین فقرا تقسیم کردند. پس چرا مسئولان جمهوری اسلامی، ساده زیست نیستند و ثروت کشور را بین فقرا و نیازمندان تقسیم نمی کنند؟

به عقیده بنده ساده زیستی برای مسئولان ایران به هیچ عنوان افتخار نیست، بلکه نوعی ریاکاری است. ما بر روی دریایی از ثروت نشسته ایم و کاسه گدایی را به دست گرفته ایم. متاسفانه در حوادث غیر مترقبه منتظر کمک های بشر دوستانه سایر کشورها هستیم و یا در این ایام کرونایی منتظریم برخی کشورهای دنیا به ما واکسن هدیه کنند که برای کشور ثروتمندی مثل ما واقعا زشت است.

مسئولان ما بیایند از این پس با مردم رو راست باشند و زندگی واقعی خود را به مردم نشان دهند. مردم که حسود و تنگ نظر نیستند. چه اشکالی دارد که رییس جمهورمان در کاخ سعدآباد ساکن باشد و مقامات سایر کشورها را در آنجا به حضور بپذیرد؟ چه اشکالی دارد که وزرا و نمایندگان مجلس ما خودروهای خارجی دارای ایمنی مناسب سوار شوند؟ مردم اکنون موافق هستند که مسئولان ما شاهانه زندگی کنند و برای خدمت کردن به مردم سوار بر خودروهای گران قیمت خارجی شوند، اما به شرطی که به مردم خودمان هم برسند و اجازه ندهند بیش از این در فقر و تنگدستی باشند.

مسئولان کشور کاری کنند که جوانان ایرانی حسرت یک زندگی بی دغدغه را به گور نبرند. بگذارید دعای خیر مردم پشت سر شما باشد.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر

ساعت: ۰۲:۲۵ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

One comment on “چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

  1. پاقلات گفت:

    سلام خدمت همکار محترم
    لطفا ما رو با نام اولین مرجع خبری پاقلات به ادرس http://paghalat.ir لینک کنید
    پیشاپیش از همکاری شما سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.