شماره مجوز: 83030

کارت ایثار برای تمام رزمندگان صادر می شود

کارت ایثار برای تمام رزمندگان صادر می شود

سردار امیری، جانشین سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان

سرتیپ دوم پاسدار هدایت الله امیری جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان خبر صدور کارت ایثار برای رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس را تأیید کرد.

به گزارش صدف نیوز، سردار امیری در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن اعلام این مطلب به برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس امسال اشاره کرد و گفت: امسال ۶۰۰ برنامه متنوع که دارای دو ویژگی خاص است در هفته دفاع مقدس برگزار می گردد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، ویژگی نخست و مهم برنامه های امسال را قرار گرفتن در ایام اربعین حسینی دانست و گفت: برنامه های هفته دفاع مقدس امسال دارای شور حسینی خواهد بود. وی دومین ویژگی برنامه ها را نیز غیر حضوری برگزار کردن اکثر آن ها به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی ایام کرونا اعلام کرد و افزود: سعی خواهد شد فقط برنامه های تجلیل از ایثارگران، خانواده های معظم شهداو جانبازان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و به صورت محدود برگزار گردد.

سردار امیری ضمن تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس از روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه جاری با شعار محوری «ما مقتدریم» آغاز می‌شود و تا هفتم مهرماه ادامه دارد.

وی بیان داشت: در مجموع ۶۰۰ قرارگاه تحول محله در هرمزگان راه اندازی شده است که برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال در سطح محله‌های حاشین نشین استان برگزار می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه هرمزگان اظهارداشت: برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با محوریت فرهنگی، هنری، بصیرت افزایی، خدمات رسانی به مردم و تجلیل از ایثارگران و تجلیل از مدافعان سلامت است.

سرتیپ دوم پاسدار امیری ادامه داد: برگزاری شب شعر، تولید و پخش کلیپ در فضای مجازی، پخش فیلم در مسجدها و اجرای سرود خیابانی و تولید پادکست از برنامه‌های فرهنگی سپاه هرمزگان در هفته دفاع مقدس است.

وی یادآورشد: موضوع برنامه‌های بصیرتی سپاه هرمزگان نیزعلاوه بر اینکه به اربعین حسینی و قیام امام حسین(ع) اشاره دارد، نقش قشرهای مختلف بسیجی از جمله زنان و اصناف در دفاع مقدس هم تشریح می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اضافه کرد: برگزاری ‌کارگاه‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی، برگزاری مسابقه‌ برای کودکان و نوجوانان، برگزاری مراسم شب خاطره، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، یادواره‌های شهدا در سطح محله‌ها و اجرای برنامه‌های رزمی از دیگر برنامه‌های گنجانده شده درهفته دفاع مقدس امسال است.

امیری ادامه داد: تاکنون بیش از ۷۰۰ گروه جهادی در استان هرمزگان ساماندهی شده‌اند که علاوه بر کارهای عمرانی، فرهنگی، هنری و آموزشی، با توجه به شیوع کرونا در خصوص مقابله با این ویروس و دستگیری از نیازمندان پای کار آمدند و به توزیع بسته‌های معیشی در قالب رزمایش مواسات و همدلی بین اقشار آسیب پذیر از کرونا و توزیع نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند پرداخته و همچنین بخشی از امر مهم واکسیناسیون نیزانجام می‌دهند.

وی گفت: برگزاری میزخدمت در بعضی از محله های هرمزگان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و حل مشکلات محله ها، تجلیل از جامعه ایثارگری، سرکشی از خانواده های شهیدان و گردهمایی حضوری فرماندهان دفاع مقدس و تقدیر از آنان بخش دیگری از برنامه‌های هفته دفاع مقدس سپاه استان است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان همچنین گفت: امروز دلسوزان انقلاب و مردم آزاده کل دنیا قبول دارند که دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران یک فرهنگ بود که با استعانت از خداوند، موفقیت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آورده و الگویی برای همه مردم آزاده جهان شده است.

سردار امیری افزود: به طور قطع حفظ  و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جزو ماموریت ذاتی بسیج است که در طول سال در برنامه های مختلفی این کار دنبال می شود اما در هفته دفاع مقدس به صورت ویژه به نشر و ترویج این مهم پرداخته می شود.

وی بیان داشت: امروز که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، استفاده از فرهنگ غنی و تجربه های دفاع مقدس می تواند بسیار راهگشا باشد و به هدف نهایی که رسیدن به تمدن سازی و ظهور خواهد بود، می توانیم از تجربه های هشت ساله در جنگ تحمیلی استفاده کنیم.

صدور کارت ایثارگران یکی از کارهای ضروری است

سردار امیری در مورد صدور کارت ایثارگران گفت: این کار یکی از کارهای بسیار خوب و ضروری است و اقدامات اولیه جهت صدور کارت ایثار انجام شده ولی هنوز برای هیچکس در کشور کارت صادر نشده است و مسئولان مربوطه در حال جمع آوری اطلاعات و مدارک رزمندگان هستند.

وی تصریح کرد: کلیه رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس (بسیجی، سرباز، پاسدار) که از سوی سپاه و یا واحدهای بسیج و پایگاه های محلات به جبهه اعزام شده اند بایستی جهت صدور کارت ایثارگری و تکمیل فرم های مربوط به سپاه شهرستان خود مراجعه نمایند.

شایان ذکر است در اطلاعیه صادر شده آمده:

برای کلیه رزمندگانی که دارای سابقه ۴۵ روز به بالاتر حضور در جبهه هستند کارت ایثار صادر می گردد.

به خانواده متوفی رزمنده لوح ایثار اعطاء می گردد.

از این پس ارائه هرگونه خدمات به رزمندگان دفاع مقدس منوط به بارگذاری اطلاعات آنان در سامانه ایثار می باشد.

کارت ایثار تنها یکبار صادر می شود و المثنی صادر نخواهد شد

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت ایثار:

۱- اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه رزمنده همسر و فرزندان

۲-اصل و کپی کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندان (پشت و رو)

۳-اصل و کپی کارت پایان خدمت رزمنده

۴- -کپی آخرین مدرک تحصیلی رزمنده

۵-یک قطعه عکس رزمنده، زمینه سفید جدید ۴×۳

۶–کپی پنج برگ اول سند ازدواج

۷-ارائه اسناد جبهه

۸-کدپستی و آدرس و شماره تماس

۹-گروه خونی

ساعت: ۰۵:۳۱ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *