شماره مجوز: 83030

وحدت مسلمین باعث افتخار است

وحدت مسلمین باعث افتخار است

در هفته وحدت هستیم. ما مسلمانان افتخار می کنیم پیرو دینی هستیم که کامل ترین و جامع ترین دین آسمانی است. چرا که این دین برای تمام زوایای زندگی بشر برنامه دارد و اگر به طور کامل به دستورات آن توجه کنیم راه و روش خوب زندگی کردن را به ما می آموزد.

اهل سنت سالروز میلاد پیامبر اسلام را ۱۲ ربیع الاول می دانند و شیعیان معتقدند ۱۷ ربیع الاول سالروز تولد حضرت محمد (ص) است. برای این که این موضوع باعث اختلاف بین مسلمین نشود بنیانگزار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند و این موضوع دل مسلمین را شاد کرد و به معنای اصابت تیری بر قلب دشمنان اسلام بود که همواره به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان بوده و هستند تا به اهداف شوم خود برسند.

تنها چیزی که دشمنان اسلام از آن می ترسند و تلاش می کنند که مانع آن شوند، اتحاد و همبستگی میان ملتهای مسلمان است. زیرا آنان اسلام را خطر بزرگی برای خود و منافع استکباری خود می دانند. چرا که اسلام با ناعدالتی، سلطه جویی، زورگویی، تجاوز و ظلم به دیگران مخالف است. اسلام، دین برادری، برابری، یکرنگی و عدالت خواهی است. اما دشمنانی که این چیزها را نمی پسندند سعی می کنند که از اسلام چهره ای خشن در نظر ملتها ترسیم کنند تا ملت ها به سمت دین اسلام نروند. اما به حمدا… بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موج اسلام خواهی در بین ملتهای ستمدیده جهان ایجاد شد و روزبروز بر شدت آن افزوده می شود و دشمنان اسلام راه به جایی نخواهند برد. چند سالی است که ملتهای مسلمان در کشورهای عربی خاورمیانه و آفریقا بیدار شده اند و بر علیه حاکمان ظالم و ستمگر خود بپا خواسته اند و شاهد سرنگونی یکی پس از دیگری رژیم های دیکتاتوری و دست نشانده غرب هستیم و این نوید بخش پیروزی نهایی اسلام و مسلمین است.

در دستورات مقدس اسلام بر ضرورت حفظ وحدت تاکید فراوان شده و بزرگان دینی  ما همواره از وحدت و اتحاد بین مسلمانان به عنوان رمز پیروزی بر دشمنان یاد کرده اند. پس چه خوب است ما مسلمین در هفته وحدت، چه شیعه و چه سنی، اتحاد و وحدت خود را به نمایش بگذاریم و دشمنان را ناامیدتر از همیشه ببینیم.

#هفته_وحدت

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر صدف

ساعت:۰۸:۲۸ قبل از ظهر - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *