شماره مجوز: 83030

قوانین کالاهای ملوانی و ته لنجی باید به نفع مرزنشینان اصلاح شود

استاندار هرمزگان:

قوانین کالاهای ملوانی و ته لنجی باید به نفع مرزنشینان اصلاح شود

مهدی دوستی

استاندار هرمزگان گفت: هماهنگی بین دستگاهی با وزارت امور خارجه می تواند به شناسایی بهتر بازارهای هدف صادراتی کمک کند.

به گزارش صدف نیوز، مهندس مهدی دوستی در نشست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان هرمزگان با بیان اینکه حمایت از طرح های سرمایه گذاری باید در اولویت دستگاه ها قرار بگیرد، اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری خارجی استان در سال ۹۹، ۵۵۰ میلیون دلار بوده است که ۴۰۵ میلیون دلار جذب شده و هرمزگان رتبه سوم را کسب کرده است.

وی افزود: در سال جاری نیز یک طرح سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۲۹ میلیون دلار مصوب شده که تاکنون ۳٫۴ میلیون دلار در استان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

استاندار هرمزگان افزود: هماهنگی بین دستگاهی با وزارت امور خارجه می تواند به شناسایی بهتر بازارهای هدف صادراتی کمک کند.

مهندس دوستی، ارتباط بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی به ویژه در خصوص مباحث سرمایه گذاری را مورد تأکید قرار داد و افزود: این ارتباط و تعامل دوسویه می تواند موازی کاری دستگاه های اجرایی استان را کاهش دهد و موجب بهبود شاخص های کسب و کار و تسریع در صدور مجوزها شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کلیه مبادی ورودی گمرکی استان از طریق دریا است، برای کمک به معیشت مرزنشینان و افزایش حجم ورود کالاهای ملوانی و ته لنجی به دنبال اصلاح دستورالعمل ها و قوانین مربوطه هستیم و باید قوانین کالاهای ملوانی و ته لنجی به نفع مرزنشینان اصلاح شود.

ساعت: ۰۴:۴۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *