شماره مجوز: 83030

تبلور خودباوری و بومی سازی دانش فنی در شرکت پالایش گاز سرخون و قشم

تبلور خودباوری و بومی سازی دانش فنی در شرکت پالایش گاز سرخون و قشم

پارسا پروین

پارسا پروین گفت: امروزه تولید کننده گان و ارائه دهندگان خدمات در دنیا به روشهای گوناگون در تلاش برای پیشی گرفتن از رقبای خود هستند. که شرکت پالایش گاز سرخون و قشم نیز در راستای تنوع محصول و البته انعطاف پذیری در نحوه ارائه محصول به جهت جلب رضایت مشتریان، برای بارگیری گاز مایع یا LPG روشی جدید طراحی و اجرایی نموده است.

به گزارش صدف نیوز، سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم افزود:  یکی از خدمات شرکت پالایش گاز سرخون و قشم  تولید و عرضه گاز مایع یا LPG در سطح کشور می باشد که تا کنون مطابق با روش مرسوم در تمامی پالایشگاههای گاز کشور، پس از فروش، از طریق تانکرهای مخصوص حمل توسط کشنده های زمینی به دست مشتریان می رسید.

مهندس پروین در ادامه بیان کرد: با توجه به رونق بازارهای جهانی و تقاضا برای صادرات این محصول ارزشمند، طبیعتا فعالین در این حوزه نیز علاقمند به توسعه دامنه فروش به خارج از مرزهای کشور عزیزمان می باشند لیکن بنا به دلایل متعدد نظیر محدودیت حجم تانکرهای زمینی، هزینه حمل زمینی، محدودیت های خروج خودروهای کشنده از مرز و حتی محدود بودن صادرات به مرزهای زمینی، سبب پررنگ شدن فروش محصول از طریق ISO TANK شده است.

وی تصریح کرد: ایزوتانکها مخازنی استوانه ای شکل با ظرفیت تقریبی ۱۲ تن هستند در فریم کانتینرهای ۲۰ فوت محصور شده اند. این سبک از طراحی مخزن، آنها را از وسیله حمل کننده مستقل نموده و بدین صورت که امکان حمل به انواع روشهای رایج در دنیا نظیر تریلر های جاده ای، واگن قطار و یا کشتی میسر می باشد.

سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم اظهار داشت: لذا با توجه به بازاریابی، و پیشنهاد ارائه شده از طرف مسئول محترم هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت پالایش گاز سرخون در خصوص ارتقاء و انعطاف پذیری روش فروش گاز مایع از طریق ایزوتاتکها، امکانسنجی و ایجاد زیرساخت لازم در دستور کار همکاران معاونت مهندسی و توسعه شرکت قرار گرفت. پس از بررسی استانداردهای مربوطه نظیر IGS-M-PL-039 و همچنین Bench Marking از شرکتهای پالایش نفت بندرعباس و پالایش میعانات گازی نفت ستاره خلیج فارس، اصلاحات مورد نیاز برروی یکی از بازوهای بارگیری پالایشگاه سرخون انجام گردید. نهایتا در تاریخ های ۱۵/۰۸/۱۴۰۰ و ۱۸/۰۸/۱۴۰۰ به صورت آزمایشی و برای اولین بار در سطح پالایشگاههای گاز کشور، بارگیری ایزوتانک در پالایشگاه گاز سرخون انجام گردید.

مهندس پروین در پایان یادآور شد: متخصصان و کارشناسان شرکت پالایش گاز سرخون و قشم با درایت و برنامه ریزی منسجم در حال بررسی بازخوردهای دریافتی از مرحله ی آزمایشی و رفع اشکالات احتمالی جهت تداوم این اقدام ارزشمند می باشند.

ساعت: ۰۵:۰۱ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *