صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تحولات قضایی در استان هرمزگان خارق العاده است

معاون اول قوه قضاییه:

تحولات قضایی در استان هرمزگان خارق العاده است

تودیع و معارفه مدیر کل دادگستری هرمزگان

معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت:حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است

به گزارش صدف نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مصدق در جریان برگزاری مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان با تسلیت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا  «سلام اللّه علیها» اظهار داشت: این مراسم به منظور تقدیر از برادر جهادی آقای صالحی است که تا کنون به عنوان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان انجام وظیفه می نموده و همچنین معارفه آقای قهرمانی به عنوان رئیس کل دادگستری استان که هر دو از چهره های پرتلاش و نمونه در دستگاه قضا می باشند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه خوشبختانه حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است، تأکید کرد: قوه قضاییه آماده است همه نقدها نسبت به عملکرد و همه برنامه ها برای آینده را بپذیرد.

وی با استقبال از راهکارهای ارائه شده توسط صاحبان اندیشه و قلم به منظور کاهش مجازات حبس، خاطرنشان کرد:  ایده مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به منظور استفاده از مجازات های جایگزین حبس، ایده بدیع و نوئی است که صاحب نظران می توانند به منظور تکمیل این موضوع یاریگر دستگاه قضایی باشند.

وی تصریح کرد: امروز قوه قضاییه کاملا آمادگی دارد از اندیشه های صاحب نظران حوزه و دانشگاه استفاده نماید و به منظور ارتقای شاخص‌های های توسعه عدالت از تمامی نقدها و پیشنهادات بهره مند شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد علی صالحی در استان هرمزگان بسیار درخشان است که همین موضوع سبب گردیده ایشان از سوی ریاست قوه قضاییه برای تصدی دادستانی تهران برگزیده شوند که یک چهارم پرونده های کشور در این حوزه قضایی وجود دارد و آقای صالحی برنامه جامعی را ارتقای همه شاخص ها در حوزه قضایی تهران ارائه نموده است.

معاون اول قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه گزینه های متعددی برای تصدی ریاست کل دادگستری استان هرمزگان مطرح بودند بیان داشت:  از میان همه گزینه ها، آقای مجتبی قهرمانی به عنوان گزینه اصلح برگزیده شد و امیدواریم مسیری را که آقای صالحی پایه گذاری نموده است به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

وی در خصوص ویژگی های رئیس کل جدید دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی را مدیر خلاق و فردی صاحب نظر و مسلط به فناوری اطلاعات و مسائل مهمه دستگاه قضا برشمرد و از وی خواست برای ادامه روند تحول ایجاد شده در دوران مسئولیت علی صالحی، استفاده از  نظر همه صاحب نظران، نخبگان و فرهیختگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

استاندار هرمزگان:

دادگستری هرمزگان در کاهش اطاله دادرسی عملکرد موفقی داشته است

استاندار هرمزگان گفت: با تلاش های صورت گرفته در دادگستری هرمزگان از جمله ارتقاء رتبه این مجموعه در زمینه کاهش ورودی پرونده، کاهش مانده و کاهش اطاله دادرسی، بی شک نه تنها بر مبنای آمار بلکه بر اساس پایش نظرات مردم، این مجموعه عملکرد موفقی داشته است.

مهدی دوستی در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری هرمزگان که در تالار آوینی بندرعباس برگزار شد،با تمجید از عملکرد مجموعه دستگاه قضایی در استان، گفت: با توجه به شفافیت و قاطعیت مثال زدنی رییس کل جدید دادگستری هرمزگان، نسبت به ارتقاء وضع موجود بسیار خوشبین هستم.

وی ادامه داد: عملکرد حوزه قضایی استان در مدت حضور رییس کل سابق دادگستری هرمزگان بسیار چشم‌گیر و در خور تحسین بوده است و مجموعه این اقدام ها باعث اعتماد دستگاه قضایی و استفاده از وی در مسوولیت حساس دیگری در مجموعه قضایی کشور شد.

وی همچنین مجتبی قهرمانی رییس کل جدید دادگستری هرمزگان را فردی با روحیه کار جهادی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به شفافیت و قاطعیت مثال زدنی وی، نسبت به ارتقاء وضع موجود بسیار خوشبین هستم و امیدواریم ثمره تعامل دولت و دستگاه قضایی، ایجاد آرامش، آسایش و رفاه بیشتر برای مردم شریف و نجیب هرمزگان باشد.

استاندار هرمزگان در پایان این مراسم، با اهداء لوح سپاس از مجموعه تلاش های های صالحی در مدت تصدی مسوولیت رییس کل دادگستری هرمزگان قدردانی کرد.

معاون اول قوه قضاییه برای شرکت در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان هرمزگان ، با استقبال جمعی از مسوولان وارد بندرعباس شد.

شرکت در نشست شورای اداری استان هرمزگان و مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان از مهمترین برنامه حجت‌الاسلام والملسمین محمد مصدق در روز دوشنبه به هرمزگان بود.

طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان هرمزگان منصوب شده است و علی صالحی رییس کل سابق دادگستری این استان نیز با حکم رییس قوه قضاییه، عهده دار دادستانی تهران می باشد.

طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، مجتبی قهرمانی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان هرمزگان منصوب شد.

پیش از این مجتبی قهرمانی، دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان را بر عهده داشت.

مجتبی قهرمانی دارای  مدرک تحصیلی دکتری در رشته حقوق جزا و جرم شناسی و متولد زرین دشت استان فارس است که پیش از این سمت های مختلف قضایی چون معاون دادستان شهرستان بندرعباس، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان، مستشار محاکم تجدید نظر استان، دبیر شورای معاونین دادگستری کل استان هرمزگان و ریاست مجتمع دادگاه های کیفری و انقلاب شهرستان بندرعباس را در کارنامه کاری خود داشته است و دو سال پیش در ۲۸ آذرماه ۱۳۹۸ نیز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان منصوب شد.

گفتنی است، تیرماه سال جاری نیز مجتبی قهرمانی به عنوان دادستان نمونه و مدیر ملی دستگاه قضایی معرفی شد و لوح تقدیر خود را از رئیس وقت قوه قضاییه دریافت کرد.

ساعت: ۰۹:۳۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.