صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سیل در هرمزگان خسارات شدید مالی به دنبال داشت

استاندار هرمزگان:

سیل در هرمزگان خسارات شدید مالی به دنبال داشت

سیل در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: به دلیل دبی بی سابقه ۱۳ هزار متر مکعبی در ثانیه در ورودی به سد استقلال میناب مجبور شدیم تا دریچه‌های سد را باز کنیم که همین مسأله باعث آبگرفتگی منازل مردم در برخی نقاط شده است.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: استان هرمزگان به دلیل طول ۱۰۰۰ کیلومتری در زمان فعالیت این سامانه بارشی از شرق تا غرب خود شاهد بارش گسترده باران و سیلاب بود به طوری که در ابتدای هفته بارندگی از غرب این استان آغاز شد و سبب قطعی آب و برق و تلفن مردم در غرب این استان شد.

وی افزود: در ادامه فعالیت این سامانه در غروب روز شنبه، تمرکز سامانه بر مرکز و شرق استان قرار گرفت و در میناب، رودان، هشتبندی و توکهور و … کانون بارش‌ها را داشتیم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: حجم بی سابقه‌ای از سیلاب به حجم ۱۳ هزار متر مکعب در ثانیه وارد سد استقلال میناب شد و سد میناب که تقریبا خالی بود، بلافاصله در زمان کوتاهی پر شد و ما برای کنترل سیلاب مجبور شدیم تا به اندازه ۲۵۰۰ متر مکعب در ثانیه رهاسازی آب از سد را داشته باشیم که باعث بروز مشکلاتی برای مردم شد.

مهندس دوستی با بیان این که خساراتی به منازل مردم، کشاورزی و زیرساخت‌های مختلف از جمله برق و آب وارد شده است، خاطرنشان کرد: با پیش بینی که از گذشته داشتیم بحمدالله تلفات جانی و مصدومیت نداشتیم و خسارات مالی است.

وی از آبرسانی سیار به روستاها بدلیل گل آلود بودن آب ورودی خبر داد و بیان داشت: بدنبال برگرداندن وضعیت به حالت عادی هستیم و اکیپ‌هایی از مرکز استان در حال اعزام است.

استاندار هرمزگان از توقف رهاسازی آب از سد میناب نیز خبر داد و گفت: مجموعه‌ای از منازل مردم نیز گرفتار آبگرفتگی شده که اولویت ما تخلیه آب از منازل مردم و رهایی آنها از مشکلات بوجود آمده هستیم.

ساعت: ۱۰:۳۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.