صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم

اسماعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم

جهانگیری، مدیر کل ارشاد هرمزگان

حکم اسماعیل جهانگیری بعنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز ۱۵ دیماه طی مراسمی توسط سید محمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی اهدا شد.

به گزارش صدف نیوز، اسماعیل جهانگیری، در مراسم معارفه بیان کرد: قبل از اینکه در این جایگاه قرار بگیرم، باید اعلام کنم بنده امروز خدمتگزار تمامی اصحاب فرهنگ و هنر هستم.

وی با بیان اینکه بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم و متعلق به هیچ گروه سیاسی نبوده و نیستم، اظهار کرد: اگر امروز در این جمع حاضر شدم و به فرزند هرمزگان اعتماد شده نشان دهنده وحدت بزرگان هرمزگان است.

جهانگیری میدان شناسی را مهمترین شاخص در عرصه نبرد جنگ نرم دانست و افزود: یک مدیر فرهنگی باید در نبرد فرهنگی ، میدان عملکرد و کارکرد خود را بشناسد و در این صورت است که می تواند با اتکاء بر باورهای اعتقادی قوی و تکیه بر نیروهای ارزشی و انقلابی در این نبرد پیروز شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه باید از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، استاندار هرمزگان و مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تقدیر کنم، تصریح کرد: استان هرمزگان استانی بزرگ و با ظرفیت های فراوان است و باید با مفاخر فرهنگی اش شناخته شود.

وی ادامه داد: هرمزگان را باید با چهره های معرفی کرد که فرهنگ مکتب اهل بیت و شهدا را زنده نگاه داشته اند.

اسماعیل جهانگیری اضافه کرد:  به تنهایی نمی توان شاخص ها را ارتقا داد بلکه نیاز به کمک و همراهی تمامی اهالی فرهنگ و هنر برای توسعه و رشد حوزه فرهنگ و هنر می باشد و باید همه در کنار هم باشیم نه در مقابل یکدیگر.

وی با اشاره به اینکه تمامی هنرمندان سرباز خط مقدم جبهه فرهنگ و هنر هستند، اظهار کرد: عدم تبعیت از فرهنگ بیگانه و عرق به مذهب و وطن خود می تواند مسیر پیشرفت را فراهم کند.

در حکم دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اسماعیل جهانگیری آمده است :

نظر به شایستگی، تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی جناب عالی، به موجب این حکم به­ عنوان «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان » منصوب می­شوید.

امید واثق است که با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری شایسته از ظرفیت های فرهنگی آن استان و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارتخانه و آن اداره کل، به صورت خاص نسبت به اقدامات ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

۱-تدوین سند تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه ای استان با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی با تکیه بر ظرفیت های گوناگون بومی  در جهت تحقق عملیاتی منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در جغرافیای استانی

۲-همکاری فرهنگی مستمر و ایجاد تعامل مناسب با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه، استاندار محترم و سایر ارگان های دولتی و نهادهای انقلابی استان و تلاش برای هم افزایی موثر با ایشان

۳-تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه های میانی، انجمن ها و موسسات و تشکل های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه

۴-گسترش اقدامات فرهنگی اثر بخش و استعداد پروری و تقویت عناصر فرهنگی، هنری و رسانه­ای در مناطق   کمتر برخوردار استان

۵-تقویت جایگاه و وظیفه نظارتی اداره کل استان در صدور مجوزهای مختلف با رویکرد اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به اقتضائات فرهنگی بومی استان

۶-توجه و برنامه ریزی به منظور کادرسازی، کشف استعدادها و تربیت عناصر فرهنگی و هنری انقلابی و مکتبی در استان با استفاده از ظرفیت های گوناگون آموزشی و تربیتی

۷-ایجاد هماهنگی و هم افزایی موثر بین واحدهای استانی سازمان ها و نهادهای تابعه و وابسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان­ به­ عنوان­ ارشد­ این­ وزارتخانه­ در­ استان

۸-برقراری ارتباط حسنه و صمیمی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان و تکریم ایشان

۹-تقویت جایگاه اداره کل استان به عنوان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان و پویا سازی دبیرخانه و تقویت هویت و کارآیی حقیقی این شورا

۱۰-رعایت اولویت های محتوایی در برنامه های مختلف شامل: تقویت روحیه عزت و خود باوری ملی، رشد فضائل اخلاقی، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، استحکام نهاد خانواده و افزایش جمعیت، امید آفرینی و نشاط فردی و اجتماعی وتعظیم شعائر اسلامی

۱۱-همکاری کامل با معاونت های تخصصی و بخش های ستادی وزارت خانه و تامین و تحقق سیاست ها و برنامه های ابلاغی آنها

از خداوند متعال خواستارم که با یاری همکاران خدوم آن اداره کل و مغتنم شمردن فرصت خدمت به مردم فرهنگ دوست آن دیار، تحت توجهات و حمایت حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه و رهبری حکیمانه امام خامنه ای زید عزه موفق و موید باشید.»

گفتنی است، اسمعیل جهانگیری متولد ۱۳۵۴ و دانش آموخته کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی است.

از جمله سوابق اجرایی وی می توان به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرلنگه، مدیر اجرایی جشنواره تئاتر استانی در استان هرمزگان، مسئول طرح شهید باقری جبهه فرهنگی انقلاب در استان هرمزگان و … اشاره کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

زیرساخت های فرهنگی هرمزگان گسترش پیدا می کند

معاون حقوقی،امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مظلوم ترین افراد در بدنه دولت هستند/ زیرساخت های فرهنگی هرمزگان گسترش پیدا می کند

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس با تشریح سیاست های جدید این وزارتخانه در جغرافیای فرهنگی استان ها، اعلام کرد: به دنبال ایجاد یک انقلاب و تحول آفرینی در تامین منابع مالی عرصه فرهنگ، هنر و رسانه و …هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، «سید محمد هاشمی» در این دیدار از جمله سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را “برقراری تعامل گسترده و مستمر میان مجموعه‌های مختلف وزارتخانه با شبکه‌های مردمی و فعالیت فرهنگی جبهه مؤمن انقلابی در سراسر کشور و بهره گیری از ظرفیت‌های گسترده آنان برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه ای” و “دفاع از حقوق قانونی هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه” برشمرد.

وی با تاکید بر اهتمام وزارتخانه نسبت به ارتقای جایگاه شورای فرهنگ عمومی و تقویت کارکردها و اثرگذاری آن بر حوزه های میدانی سبک زندگی مردم، خاطرنشان کرد: برنامه داریم تا مصوبات شورای فرهنگ عمومی در استان ها در بین آحاد جامعه، ملموس و واقعی باشد.

وی تمرکززدایی از برنامه های فرهنگی در مرکز کشور و گسترده کردن چتر توسعه فرهنگ و هنر بر سر تمامی استان های کشور را به عنوان دومین رویکرد دوره جدید مدیریتی این وزارتخانه اعلام کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: سومین رویکرد این وزارتخانه، تامین بودجه مکفی برای زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که پیگیری های آن از طریق تعامل و‌ همکاری دولت و مجلس در حال انجام است.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تحقق این رویکردها، انقلابی در عرصه تامین مالی برنامه های فرهنگی و هنری روی خواهد داد.

وی تصریح کرد: در استان ها باید ظرفیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای در تمامی ابعاد بیشتر مورد شناسایی قرار گیرد و داشته های متنوعی وجود دارد که هر کدام از استان ها باید با توجه به شرایط خاص زیست بوم فرهنگی آنها برنامه ریزی و اقدام نمایند.

هاشمی با اشاره به تشریح فرآیند انتصابات در وزارتخانه گفت: مدیران کل استان ها در چرخه کاملی از فرآیندهای پایش شاخص های شایستگی و ارتباط با بدنه مردم مورد نظر قرار گرفت. با تشکیل کانون ارزیابی به دنبال انتخاب بهترین ها برای مدیران استان ها هستیم که نیازمند هماهنگی همه جانبه است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

فرهنگ باید پیوست تمامی امور و کارهای جامعه باشد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس فرهنگ باید پیوست تمامی امور و کارهای جامعه باشد/بنگاه های اقتصادی هرمزگان در زمینه ی ایفای مسئولیت های اجتماعی باید ورود جدی تری به بخش فرهنگ داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس فرهنگ باید پیوست تمامی امور و کارهای جامعه باشد/بنگاه های اقتصادی هرمزگان در زمینه ی ایفای مسئولیت های اجتماعی باید ورود جدی تری به بخش فرهنگ داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان حجت الاسلام محمد عبادی زاده در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : حوره فرهنگ و هنر، حوزه ای است که ضرورتش را همگان واقفند اما در حوزه عمل همواره غریب است.

امام جمعه بندرعباس به نقش و جایگاه فرهنگ در همه ابعاد اشاره کرد و افزود :  فرهنگ باید پیوست تمامی امور و کارهای جامعه از صنعت و تجارت گرفته تا عمران و معماری باشد و اگر این پیوست فرهنگی نباشد بخش های مختلف جامعه هیچگاه نمی توانند یک پیشرفت متوازن و هماهنگ را بوجود آورند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با تأکید بر اینکه تشکیلات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وسیع و متنوع است، اضافه کرد: کمبودهای زیادی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان وجود دارد و به جای ارایه ی گزارش کار باید به کارهای نکرده پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد :تامین زیرساخت های فرهنگی هرمزگان نیاز به کار بیشتر دارد و بنگاه های اقتصادی هرمزگان باید در زمینه ایفای مسئولیت های اجتماعی در بخش فرهنگ ورود جدی تری داشته باشند.

امام جمعه بندرعباس بیان کرد: هرمزگان محرومیت های زیادی را بر دوش می کشد و و رفع این محرومیت ها از طریق فرهنگ امکان پذیر است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان عنوان کرد: اهالی فرهنگ و هنر با ارائه راهکاری های خود گره گشای مشکلات باشند و اطمینان دارم آقای جهانگیری با شتاب و سرعت بیشتر مسیر فرهنگ و هنر هرمزگان را با رویکرد انقلابی و ارزشی ارتقا می دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

شور و نشاط جامعه وابسته به فرهنگ ، هنر و رسانه است

علی رئوفی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه وسیع و گسترده‌ای است و شور و نشاط جامعه نیز در گرو اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی رئوفی بعنوان نماینده استاندار در این مراسم بیان کرد : دو سال است که به دلیل ایجاد محدودیت‌های مختلف کرونایی شرمنده اهالی فرهنگ و هنر هستیم و امیدواریم با بهبود شرایط زمینه فعالیت بیشتر هنرمندان و تولید آثار فرهنگی و هنری فراهم شود.

وی در ادامه افزود: موسیقی و لباس و فرهنگ استان هرمزگان شاد بوده و حتی نوع عزاداری مردم این استان نیز متفاوت است زیرا هرمزگان استان تضادهای زیباست و ما مفتخریم که شیعه و سنی، بومی و غیربومی با وحدت در کنار این تضادها زندگی می‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان عنوان کرد : از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بابت نقدها و واکنش‌هایی که نسبت به مسائل گوناگون دارند، قدردانی می‌کنم و مدیران از نقد اصحاب رسانه نگران نباشند چراکه با نقد منصفانه مشکلات بهتر دیده و حل می‌شود.

وی بیان کرد: از مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان قدردانی  و به مدیرکل جدید تبریک می‌گویم و امیدوارم بتواند چتر حمایتی خود را برای همه اهالی فرهنگ و هنر و ادب و رسانه گسترده کند.

رئوفی در پایان گفت : تغییرات در دولت‌ها طبیعی است و اعتماد به جوانان در دولت جدید بسیار زیباست و بدون شک نتایج درخشانی در پی خواهد داشت.

ساعت: ۱۰:۵۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.