صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

پیشرفت و توسعه مخابرات باید با هزینه های امروز متعادل گردد

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان در نشست مطبوعاتی:

پیشرفت و توسعه مخابرات باید با هزینه های امروز متعادل گردد

مخابرات منطقه هرمزگان

نشست صمیمی مهندس مهدی حیدری مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با جمعی از خبرنگاران و روزنامه نگاران در ساختمان ستادی مخابرات منطقه هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانسی و غیر حضوری برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس حیدری در ابتدای این نشست که به دلیل شیوع ویروس امیکرون به صورت غیر حضوری برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از زحمات اصحاب رسانه و اطلاع رسانی به موقع آنها قدردانی کرد و خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدارشان با فرماندهان ارتش، متولیان رسانه ها را در میدان جهاد تبیین، مسئول خواندند و فرمودند: جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است و این حساسیت امر اطلاع رسانی به افکار عمومی را بیشتر می کند.

مهندس حیدری در ادامه گزارشی از فعالیت ها ی مجموعه مخابرات منطقه هرمزگان در حوزه های مختلف را ارائه و به تشریح عملکرد و دستاوردهای مهم مخابرات منطقه در راستای خدمت رسانی به مردم پرداخت.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با اشاره به سرقت کابل های مخابراتی در سطح استان افزود: سرقت مکرر تجهیزات مخابراتی این شرکت را با مشکلاتی مواجه کرده به طوریکه هزینه های زیادی را به شرکت تحمیل می کند و موجب قطعی تلفن ها و راههای ارتباطی شده است. مهندس حیدری از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و سرقت تجهیزات، موضوع را به مخابرات گزارش دهند.

نشست خبری مخابرات هرمزگان

وی تعداد مشترکین تلفن ثابت از ابتدای سال تا پایان بهمن ۱۴۰۰ را ۹۴۵۴ مشترک خواند و با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های شبکه مخابراتی در سطح استان یکی از اهداف مهم و اولویت های مخابرات منطقه به شمار می آید تاکید کرد: اجرای ۹۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری ، و ۱۱۰۰ پورت جهت توسعه FTTH از دیگرعملکرد مخابرات منطقه هرمزگان از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه می باشد.

مدیر مخابرات منطقه با اشاره به اینکه افزایش پوشش شبکه تلفن همراه و دسترسی به اینترنت پرسرعت همراه اول در سطح استان به طور ویژه در دستور کار مخابرات منطقه قرار دارد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۱۴۰۰سهم کاربران استان از اینترنت نسل سوم  ۴۲سایت، نسل چهارم ۱۲ سایت و ۲۲ سایت جدید همراه اول بوده است.

مهندس حیدری به میزان مطالبات شرکت از مشترکین حقیقی و حقوقی نیز  اشاره کرد و گفت:  مخابرات منطقه هرمزگان در بخش اپراتورها و شرکت های دارای پروانه قریب به ۴۰۰ میلیارد ریال، در بخش ادارات دولتی و شرکتها حدود ۲۰۰ میلیارد ریال و در بخش تلفن ثابت بیش از ۸۰ میلیارد ریال طلب دارد.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان در این نشست مطبوعاتی همچنین  به بالا رفتن هزینه های انجام خدمات مخابراتی، نگهداری و خرید تجهیزات و لزوم افزایش تعرفه های مخابراتی اشاره و عنوان کرد:  پیشرفت و توسعه مخابرات باید با هزینه های امروز متعادل گردد و عدالت تعرفه ای و رفع مسائل اقتصادی شرکت خصوصی مخابرات باید مدنظر قرار بگیرد تا با تعادل بین درآمد و هزینه؛ موجبات توسعه ارتباطات و ارایه خدمات شایسته به مردم فراهم شود.

وی سپس به ارائه و توسعه خدمات الکترونیکی و انواع سامانه های غیر حضوری مخابرات مانند سامانه ۲۰۱۱۷،۲۰۲۱ ،۲۰۲۰ ، ۲۰۰۰ و … پرداخت و یادآور شد: پرداخت غیر حضوری قبوض تلفن نیز یکی دیگر از این خدمات بوده که در راستای تحقق دولت الکترونیک و ارتقای سطح خدمات رسانی به شهروندان اجرا شده است.

در ادامه این نشست خبری، مهندس حیدری به سوالات و مواردی که از سوی خبرنگاران  و اصحاب رسانه مطرح شد پاسخ داد.

ساعت: ۰۱:۱۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳

بازدیدها: ۳۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.