شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۵

بندرعباس از “سرخون” تا “خونسرخ”

بندرعباس از “سرخون”  تا “خونسرخ”

سرخون بندرعباس

شهرستان بندرعباس را اگر بر روی نقشه نگاه کنیم می بینیم که شهری است با عرض کم و طول بسیار زیاد که مابین دو روستای تقریبا همنام واقع شده که در شرق آن روستای “سرخون” و غرب آن روستای “خونسرخ” قرار دارد.

سرخون، روستایی خوش آب و هوا از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس است که در شمال شرقی مرکز استان هرمزگان واقع شده و دارای جمعیتی در حدود ۸ هزار نفر می باشد.

دهستان سرخون در شمال بندرعباس قرار دارد که ۲۰ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد. اهالی بندرعباس در روزهای جمعه و دیگر ایام تعطیل برای تفریح و گردش راهی این دهستان می شوند. دهستان سرخون دارای ۶ دهیاری می باشد دهیاری های آن عبارتند از: قادهار، نانگ، سرخون، فتح الجلیل، باغو و چاه حسن کهوری.

← ادامه خبر …

اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان خبر داد:

اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان از اجرای طرح « آرامش بهاری» از ۱۴۱ بقاع متبرکه استان، در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی  در نشست خبری طرح آرامش بهاری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح آرامش بهاری از روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۹۵ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۶ در ۳۴ بقاع متبرک استان ادامه دارد.

وی افزود: در سالهای اخیر تغییرات متنوعی در اجرای این طرح صورت گرفته به طوری که در این طرح خیمه‌های معرفت، مشاوره وقف جدید، پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی در محل بقاع برپا و نماز جماعت نیز اقامه می‌شود.

← ادامه خبر …

صدف ۶۱۹ منتشر شد

نشریه صدف ۶۱۹ منتشر شد

صدف ۶۱۹

ششصد و نوزدهمین شماره نشریه منطقه ای صدف با مطالب متنوع خبری، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و … در ۴ صفحه به همراه ۸ صفحه ضمیمه ویژه روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۵ منتشر شد. “برنامه های حوزه فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در نوروز ۹۶” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

نخستین اکوموزه ایران در قشم پاکسازی می شود، تولدی دیگر در شیب دراز قشم، شهر قشم آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است، بزرگان پاپ کشور در راه قشم، فعالیتهای چشمگیر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در سال ۹۵ و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف است.

نرخ ازدواج در هرمزگان نزدیک به ۱۵ درصد افزایش یافت

نرخ ازدواج در هرمزگان نزدیک به ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان از افزایش ۱۴٫۹ درصدی واقعه ازدواج در این استان طی ۱۱ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت احوال هرمزگان، مهندس فرزاد افشاری‌نژاد با بیان اینکه هرمزگان در سال‌های اخیر همواره در رده‌های بالای جدول نرخ زاد و ولد کشور قرار داشته است، اظهار داشت: در ۱۱ ماهه سال جاری تعداد ۳۹ هزار و ۷۶۱ واقعه ولادت در هرمزگان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۳۸ هزار و ۳۸۴ مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده، دارای رشد ۳٫۶ درصدی است.

وی با بیان اینکه نرخ ثبت ولادت نسبت به جمعیت در مدت زمان مذکور، برابر با ۲۴٫۷ در هزار نفر است، افزود: هرمزگان در ۱۱ ماهه سال‌جاری بعد از سیستان و بلوچستان در رتبه دوم جدول نرخ ولادت کشور قرار دارد.

← ادامه خبر …

انصراف دکتر دلشاد از کاندیداتوری انتخابات غرب استان هرمزگان

انصراف دکتر دلشاد از کاندیداتوری انتخابات غرب استان هرمزگان

دکتر عبدالحمید دلشاد اولین کاندیدای انصراف از کاندیداتوری انتخابات میان دوره ای غرب هرمزگان در فرمانداری بندرلنگه حضور یافت.

به گزارش صدف نیوز: دکتر عبدالحمید دلشاد رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی بندرلنگه و از بومیان شهرستان بندرلنگه و پارسیان در خصوص علت انصراف از کاندیداتوری میان دوره ای غرب هرمزگان را  در پاسخ به سوالات خبرنگار ما، در ۵ بخش به شرح ذیل پاسخ دادند:

← ادامه خبر …

صدف ۶۱۸ منتشر شد

نشریه صدف ۶۱۸ منتشر شد

صدف ۶۱۸

ششصد و هیجدهمین شماره نشریه منطقه ای صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، فرهنگی، گزارش و … روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۵ منتشر شد. “گردشگری هرمزگان ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری است” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

ترویج درختکاری موجب سرسبزی و حفاظت از طبیعت می شود، امروزه بندرعباس و لارستان در هم تنیده و یک روح شده اند، استان شدن لارستان آرزوی من هم است، پیوند مستحکمی بین مردم لارستان و هرمزگان وجود دارد، آمادگی کامل بنادر مسافری هرمزگان برای نوروز ۹۶، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در بندرعباس گشایش یافت، فعالیت های حمل و نقل و ترافیک نیازمند مدیریت تخصصی است، شب شعر طبیعت در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان برگزار شد و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.