شماره مجوز: 83030

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

استاندار هرمزگان چند روز پیش در نشست خبری خود با خبرنگاران به تشریح برنامه های خود جهت رشد و توسعه همه جانبه استان پرداخت. دکتر همتی در بخشی از سخنان خود بر تقویت حوزه بهداشت و درمان استان نیز تاکید کرد و گفت باید کاری کنیم که از سایر استانها برای درمان به این استان بیایند و نیازی به خروج مردم هرمزگان از استان برای درمان وجود نداشته باشد.

اگر منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم بخش بهداشت و درمان استان طی سالهای اخیر شاهد جهش قابل توجهی بوده اما مردم استان اطلاع کافی از توانمندیها و ظرفیتهای پزشکی این استان ندارند، از دیرباز مردم این استان برای درمان به استانهای همجوار همچون فارس، کرمان، یزد و … مراجعه می کردند و طبق عادت قدیمی همچنان همین کار را انجام می دهند. هنوز اهالی استان اعتماد لازم را به بخش بهداشت و درمان استان خود پیدا نکرده اند و باز هم مشاهده می کنیم که برای درمان ساده ترین بیماری ها به سایر استانها مراجعه می کنند.

سخنان دکتر همتی استاندار هرمزگان نیز بیانگر آن نبود که ضعف مدیریتی در بخش بهداشت و درمان وجود دارد. بلکه معتقد بود که باید به حوزه بهداشت و درمان کمک کرد تا جایگاه استان از این چیزی که هست بالاتر برود و این کار نشدنی نیست فقط نیاز به تبلیغات دارد.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر

3 comments on “مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

  1. شن ماسه گفت:

    با سلام
    استاندار محترم خبر ندارد که پزشکان محترم هرمزگان مردم را می چاپند

  2. ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

  3. خیلی عالی بود
    ممنون بابت سایت عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *