شماره مجوز: 83030

فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان جلسه شورای اداری در شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ، اظهار کرد: اساس فرهنگ مثل هوا و تنفس است و هر چه این هوا سالم‌تر باشد زندگی و زیست راحت‌تر و آسان‌تر می‌شود و اگر این فضا آلوده باشد زندگی سخت‌تر خواهد شد.

وی افزود: اگر به فرهنگ به عنوان یک پایه توجه کنیم اقتصاد و گردشگری نیز رونق پیدا خواهد کرد و اگر فرهنگ عمومی رشد پیدا کند جامعه سالمتری خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ، اضافه کرد: فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند اگر آمار تصادفات بالاست این مشکل فرهنگ است و اگر در کشور این‌گونه با اعتیاد درگیریم مشکل در فرهنگ است و اگر آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر ما است این نیز از فرهنگ است و فرهنگ در لایه‌های زندگی ما ارتباط دارد و هرچه به رشد فرهنگ ملی و انقلابی بیشتر توجه کنیم آسیب‌ها پایین خواهند آمد.

درویش‌نژاد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی شعر سندباد در شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: اگر این شهرستان موافقت خود را برای میزبانی و برگزاری این جشنواره ملی اعلام کند امسال شاهد برگزاری این رویداد فرهنگی و دعوت از بیش از ۶۰شاعر از سراسر کشور در این جشنواره خواهیم بود.

وی در خصوص راه‌اندازی سینمای دیجیتال در بندرلنگه گفت: صندلی‌های سالن گوهر در حال تعویض و نوسازی است و سیستم نور و صوت نیز برای را ه‌اندازی سینمای دیجیتال خریداری شده است و همچنین ملزومات پلاتو نیز تهیه شده و این اتفاق برای اولین‌بار در استان هرمزگان رخ می‌دهد و پلاتو بندرلنگه با همکاری شهرداری در حال آماده شدن است.

وی تصریح کرد: همه فضاهای فرهنگی در همه جای استان هرمزگان بصورت عادلانه تقسیم می‌شود و این که ما همه امکانات فرهنگی را در مرکز استان جمع کنیم کاملا غلط است چون همه مردم ما باید از این امکانات برخوردار و سهیم باشند همانطور که همین مردم در دفاع‌مقدس نیز نقش بسزایی داشتند و هیچ برتری نباید مرکزنشینان با دیگر شهرستان‌ها داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان داشت: اگر همه مردم از همه موهبات برخوردار شوند این استعداد ها نمایان خواهد شد و این خود ارزشی برای آن منطقه است و مردم هستند که باید در فرهنگ مشارکت داشته باشند و فرهنگ دولتی نیست و دولت فقط هماهنگ‌ کننده است.

3 comments on “فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند

 1. کرامت سلیمی گفت:

  با سلام و احترام

  قصد توهین یا بی احترامی ندارم اما سایت شما سایتی است

  متعصب ، وابسته و فاقد استقلال ، با افکار و اندیشه های کهنه و موروثی

  و مطالب و موضوعاتی که هرچند ظاهری زیبا و شکیل دارند اما به شدت بوی کهنگی می دهند.

  عقل و خرد را جانشین تعصبات تحمیلی و به ارث رسیده نمایید ، از تعصب و لجاج بپرهیزید و با واقع بینی بگذارید تا عقاید و اندیشه های متفاوت و بعضا” مفید درسایت شما ازادانه منتشر گردد تا از برخورد پرتوهای این افکار و اندیشه های متفاوت و درخشش انها جوهر حقیقت اشکار گردد.

  مقالاتی را خدمتتان فرستادم که سالها برای نوشتن انها وقت و انرژی گذاشته بودم اما شما حتی به خودتان زحمت ندادید برایم پاسخی بفرستید. انوقت خود را رسانه ای مردمی می دانید.

  در پناه حق باشید.
  ……………………………..
  به شما حق می دهیم. سایت ما وابسته به هیچ کجا نیست اما با تجربه ای که کسب کرده ایم به این نتیجه رسیدیم که کسی دنبال حقیقت نیست. لذا از انتشار مطالب دارای حساسیت و برخی دیدگاهها خودداری می کنیم. ما را ببخشید.

 2. کرامت سلیمی گفت:

  «قرار شد در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی که ۵۰ سال برق تولید می‌کند رونمایی شود. چی شد؟ به نظر می‌رسد چنین چیزی خیالیست و هیچگاه رونمایی نخواهد شد!»

 3. کرامت سلیمی گفت:

  سازمان انرژی اتمی در بولتن خبری این سازمان مقاله دروغ بودن وجود سلاح اتمی و خیالی بودن ان را منتشر

  نموده است:

  لینک بولتن خبری:

  https://www.aeoi.org.ir/portal/file/?271451/-__-%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-1397.7.17-(1).pdf

  مدیر محترم سایت اگر امکان دارد با استناد به بولتن خبری سازمان انرژی اتمی این مقاله را به عنوان یک یادداشت در صفحه اصلی سایتتان قرار دهید.

  ممنون می شوم همکاری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *