سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

فراخوان هشتمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس در هرمزگان منتشر شد

فراخوان هشتمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس در هرمزگان منتشر شد

هشتمین جشنواره هنری فانوس

دبیر هشتمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس (استانی هرمزگان) در گفتگو با خبرنگار ما از انتشار فراخوان برگزاری هشتمین دوره این جشنواره خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، جواد اخشابی، بیان کرد: این جشنواره به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار می شود و علاقمندان فرصت دارند تا ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۳ آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی تصریح کرد: هنرمندان می‌توانند آثار خود را در ۵ بخش «هنر‌های نمایشی» شامل تئاتر صحنه ای، تئاتر خیابانی و متن نمایشنامه «هنر‌های تجسمی» عکس، نقاشی دیجیتال، نقاشی دستی، طراحی، پوستر و بیلبورد «فیلم و سریال» سریال داستانی، فیلم داستانی بلند و کوتاه، تله تئاتر، انیمیشن، مستند بلند و کوتاه و نماهنگ «موسیقی و سرود» موسیقی باکلام و بی کلام، سرود دانش آموزی و هم خوانی «رادیویی» نمایش رادیویی و پادکست به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر هشتمین جشنواره ملی فانوس استان هرمزگان از اختصاص بخش ویژه دانش‌آموزی به این جشنواره خبر داد و تاکید کرد: دانش‌آموزان نیز می‌توانند در بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، نقاشی، فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای و عکس در جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به نحوه ارسال آثار نیز اظهار کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس: بندرعباس، بلوار ساحلی، جنب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان، کوچه امواج یک، کوچه نامداران ۶ معاونت هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان هرمزگان ارسال کنند. همچنین می‌توانند برای دریافت جزئیات بیشتر با شماره همراه ۰۹۱۲۲۱۶۴۵۳۳ (جواد اخشابی) تماس حاصل کنند.

دبیر این جشنواره ادامه داد: سالی دیگر گذشت و ما در آستانه آفرینشی تازه قرار گرفته ایم که باری تعالی انسان را برترین آفرینش خود خواند و انسان ماموریت یافت تا بیافریند و زندگی را آنچنان که شایسته است باز آفرینی کند. وی افزود: مسئولیت انسان در جهان معاصر روایت گری است. به هر سو که می نگریم مردمان را می بینیم که جهان خود را روایت می کنند تا بماند به یادگار دوران.

مسئولیت هر روایت گر امروز آنست که ارزشها و واقعیت های جهان و تاریخ خود را به تصویر کشد. هنرمندان بیش از هر گروه دیگری باید در پاسداری از این ارزشها و امانت داری از سرگذشت ملتها بکوشند. از این رو در هشتمین دوره جشنواره فانوس برآنیم که روایتگر روح زمانه و ارزش های بنیادینی باشیم که ایران اسلامی را ساخته است. تجلی بخش قهرمانی ها و از جان گذشتگی های مدافعان دیروز و امروز. از حلبچه تا رفح. از مدافعان خاک ایران تا مدافعان حرم های مطهر. ما زنده ایم که روایت کنیم و بی شک این روایتگری محقق نخواهد شد جز با همکاری تمامی ارگان ها و نهادهایی که دغدغه پاسداری از آفرینش در حوزه اندیشه و ارزش های ایرانی و اسلامی را دارند.

اخشابی اظهار امیدواری کرد که در این دوره شاهد مشارکت بیش از پیش مسئولین و نهادهای دولتی و غیر دولتی باشیم تا این پاسداشت هنر فاخر بتواند به رشد و شکوفایی استعداد های فراوان استان در زمینه های هنر ارزشمند و مسئول قدم های بزرگتری بردارد.

از همین جایگاه دست یاری تک تک عزیزانی که دغدغه حفظ و حراست ارزش های بنیادین دارند را به گرمی می فشاریم و امیدواریم که با همکاری مسئولین هنرمندان همچون سال گذشته حضوری معنادار و درخشان در مراحل استانی و کشوری داشته باشیم.

ساعت: ۰۱:۵۰ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

Views: 55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *