شماره مجوز: 83030

Category: یادداشت ها و مقالات

عیدی دولت به ملت در عید انقلاب

عیدی دولت به ملت در عید انقلاب

عید انقلاب

هر ساله در ایام دهه مبارک فجر شاهد اقدام بسیار خوب و ارزشمندی هستیم و پروژه هایی عمرانی و خدماتی در شهرها و روستاها توسط دولتمردان مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد که باعث خرسندی و امیدواری بیش از پیش مردم می شود. این اقدام زیبا و شایسته که می توان آنرا عیدی دولت به ملت نامید موجب دلبستگی مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی می گردد.

با گذشت چهل و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی و علی رغم حجم وسیع تبلیغات منفی دشمنان انقلاب از طریق ماهواره ها، فضای مجازی و دیگر رسانه های گروهی برعلیه نظام و دولتمردان کشورمان، دیدن حضور گسترده مردم در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مایه غرور و سربلندی است و اشک شوق را از چشمان دوستداران نظام سرازیر می کند. بی تردید شادمانی مردم در سالروز پیروزی انقلاب، باز هم موجب ناامیدی دشمنان ما شده و خوابهای خوش آنها را آشفته خواهد کرد.

← ادامه خبر …

جاده‌های مرگ در پیچ و خم اعتبارات دولتی

جاده‌های مرگ در پیچ و خم اعتبارات دولتی

جاده های مرگ در قشم

صدف نیوز/ ایرج اعتمادی

تصادفات مرگبار تنها در یک هفته‌ی گذشته در چند نقطه‌ی جزیره‌ی قشم که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ده تن از هموطنانمان شد بار دیگر زیرساخت‌های گردشگری این بزرگترین جزیره‌ی خلیج فارس را به چالش کشید. این بارِ سنگین اما، تنها بر دوش سازمان منطقه آزاد نیست، بلکه تمامی مسئولین دولتی، منطقه آزادی‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداری و وزارت راه و شهرسازی در این موضوع مستقیما مسئول هستند. چرا که در این سال‌ها از سوی دهیاران و شوراها بارها با مسئولین مربوطه گفتگو، مکاتبه و رایزنی شده، بارها با نمایندگان مجلس صحبت کرده‌اند، از تمامی مسئولین مربوطه به گفته‌ی شوراهای جزیره، بارها و و بارها درخواست شده است ولی وقعی به این خواسته‌ی مهم و حیاتی مردم ننهاده‌اند؛ چرا؟

این سوال سخت را نه ما، بلکه آنهایی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند و از این مردم، نام و نان می‌گیرند و اعتبار اجتماعی و سیاسی کسب می‌کنند، باید پاسخ بدهند، و البته (هم) می‌توانند کما فی السابق فقط وعده و وعید بدهند. سی سال از تاسیس سازمان منطقه آزاد در جزیره‌ی قشم می‌گذرد و هنوز جاده‌های فرسوده‌ای در جزیره وجود دارند که در نزدیک به چهل سال قبل از سوی جهاد سازندگی احداث شده است و جاده‌هایی نیز هستند که در این مدت حتی یک بار روکش آسفالت نشده است.

← ادامه خبر …

سردار سلیمانی محبوب همه دل ها بود

سردار سلیمانی محبوب همه دل ها بود

سردار دل ها

به اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی رسیدیم. یکسال پیش در چنین روزهایی این سردار رشید اسلام، ناجوانمردانه به دست عوامل آمریکای جنایتکار در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید و قلب بسیاری از عاشقان و دوستداران وی را به درد آورد.

قاطعانه می گویم که سردار سلیمانی محبوب همه دل ها بود. تمام گروه ها، جناح ها و همه اقشار مختلف مردم در داخل و خارج کشور، وی را دوست داشتند. زیرا حاج قاسم مرد بی ریا و مخلصی بود که تمام فکر و ذکرش دفاع از دین و میهن بود و ذره ای به پست و مقام و دنیاپرستی فکر نمی کرد. هیچ گاه حرفی بر زبان نمی آورد که دل کسی بشکند. هیچ گاه کاری نمی کرد که منافع شخصی خودش در آن باشد.

← ادامه خبر …

فقط آینده مطبوعات محلی روشن است

فقط آینده مطبوعات محلی روشن است

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر صدف

مطبوعات محلی هرمزگان

دو نوع  مطبوعات در کشور داریم. نوع اول مطبوعات سراسری و نوع دوم مطبوعات محلی و استانی هستند. قبلا که رسانه های دیجیتال و شبکه های مجازی وجود نداشت، مطبوعات سراسری و به قول معروف روزنامه ها و نشریات کشوری از جایگاه بالاتری برخوردار بودند و مخاطبان بیشتری داشتند. اما اکنون وضعیتی معکوس پیدا کرده و نشریات محلی و استانی برای مردم جذابتر است.

← ادامه خبر …

لطفا برای خبرنگاران مجوز تردد صادر شود

لطفا برای خبرنگاران مجوز تردد صادر شود

مجوز تردد خبرنگاران

با تشدید اوضاع کرونایی در استان هرمزگان و سایر نقاط کشور، از چند هفته پیش محدودیت های بیشتری از سوی ستاد مقابله با کرونا اعمال گردید به گونه ای که موقتا هرگونه رفت و آمد بین شهری و روستایی و بین استان ها ممنوع شد و کسانی که این ممنوعیت ها را نادیده می گرفتند از سوی پلیس جریمه می شدند. علاوه بر این به تازگی منع تردد شبانه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح نیز در سطح شهرها به این محدودیت ها اضافه شده است.

از نظر ما رعایت این دستورالعمل ها برای کنترل ویروس کرونا ضروری است و می تواند موجب حفظ سلامتی جامعه گردد. اما با توجه به رسالت خطیر اصحاب رسانه جهت تهیه عکس و گزارش و پوشش وقایع اجتماعی، انتظار می رود که مجوز تردد برای خبرنگاران وعکاسان از سوی مراجع ذیصلاح صادر گردد.

← ادامه خبر …

هیاهویی برای هیچ

سخنی با نماینده محترم مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی!

هیاهویی برای هیچ

مجلس شورای اسلامی

گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم

چه بگویم که تو چون غم دل، با منی ای دوست

 

صدف نیوز/ یادداشت وارده: به گواهی تاریخ در می یابیم که همواره صاحبان قدرت و منسب بیشتر از دیگران نقد می شوند.

می دانیم که قلم زدن و نوشتن در عصر رسانه و ارتباطات امری بسیار خطیر، سخت و دشوار است چرا که زاویه نگاه مولف و نگارنده یک اثر یا یادداشت خاص خود اوست اما امروز بیشتر از هر زمان دیگری جامعه و مردم تشنه دانستن، فهمیدن و شفافیت هستند.

چندی پیش توییت نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با انبوهی از احساسات و بدون در نظر گرفتن امنیت ملی و جوانب مختلف نظام جمهوری اسلامی نقل محافل و مجالس سیاسیون شد. جناب نماینده هم غرق در شادی که در این موقعیت حساس چه حرکت بزرگ و اثر گذاری را رقم زده اند غافل از این بودند که آب در هاون دشمن می کوبند. این توییت بیشتر شبیه یک شو تبلیغاتی و برنامه ریزی شده از قبل بود که اتاق فکر این نماینده آن را طراحی کرده بودند کاش این نماینده محترم که خود را بیدار و دلسوز و مطالبه گر لقب داده است اندکی از این دلسوزی و مطالبه گری را خرج مردم محله خودشان می کردند.

← ادامه خبر …