سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

اختتامیه جشنواره هنر درمانی معلولین هرمزگان روز ۲۷ اردیبهشت برگزار می شود

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان:

اختتامیه جشنواره هنر درمانی معلولین هرمزگان روز ۲۷ اردیبهشت برگزار می شود

جهانشاهی، مدیرکل بهزیستی هرمزگان

مدیرکل بهزیستی هرمزگان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به ایجاد پایگاه‌های هنر درمانی در سطح استان اظهار کرد: با استفاده از توان مؤسسات همکار برگزاری جشنواره هنر درمانی در دستور کار قرار گرفت که از اواخر فروردین ماه آغاز شد و عصر روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

به گزارش صدف نیوز؛ نشست خبری مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان با موضوع جشنواره هنر درمانی ستاره ویژه افراد دارای معلولیت در سطح استان هرمزگان با حضور معاون توانبخشی و مدیرعامل و رئیس هئت مدیره موسسه ستاره توان بخش در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

سامیه جهانشاهی در این نشست با اشاره به ایجاد پایگاه‌های هنردرمانی در سطح استان اظهار کرد: با استفاده از توان مؤسسات همکار برگزاری جشنواره هنر درمانی در دستور کار قرار گرفت که از اواخر فرودین ماه آغاز شد و در روز پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در سالن غدیر شهرک مروارید شهر تازیان اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

← ادامه خبر …

Views: 24

آیین پایانی چهاردهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

آیین پایانی چهاردهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

اختتامیه جشنواره خلیج فارس

اختتامیه برنامه های فرهنگی هنری چهاردهمین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه همزمان با روز ملی خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، همزمان با آیین گرامی داشت روز ملی خلیج فارس، اختتامیه برنامه های فرهنگی هنری چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، دکتر کامرانی معاون سیاسی امنیتی استاندار، برخی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر، هنرمندان و اهالی رسانه در سالن فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در این آیین ضمن تشکر و قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیران دستگاه های اجرای استان که در برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس کمال همکاری و مساعدت را داشتند، گفت: در دولت نهم و دهم بعد از اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: «از چهره فرهنگ، محرومیت زدایی بشود». کارگروه های مختلف استانی را در سفرها تشکیل دادیم. تمام ظرفیت های فرهنگی و هنری و مشاهیر هر استان را کنار هم جمع کردیم و جشنواره هایی را در جهت حفظ و پاسداشت هویت فرهنگی ایران اسلامی تدارک می دیدیم که برگزاری این جشنواره محصول یکی از همان اقدامات فرهنگی و هنری آن دوره است که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته و تا به الان چهاردهمین دوره اش را پشت سر گذاشته است.

← ادامه خبر …

Views: 19

برگزاری سومین شب شعر با همت انجمن شعر و ادب فداغ یادواره باقر فداغی

برگزاری سومین شب شعر با همت انجمن شعر و ادب فداغ یادواره باقر فداغی

شب شعر یادواره باقر فداغی

سومین شب شعر فداغ یادواره باقر فداغی دوبیتی سرای مشهور جنوب، در تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۳ به همت انجمن شعر و ادب فداغ با استقبال بی نظیر اهالی و شاعران منطقه جنوب در فداغ برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، در این شب شعر بیش از دو هزار نفر به احترام ادبیات تا پاسی از شب در آموزشگاه حضرت ابوالفضل (ع) حضور داشتند.

در این مراسم که سرکار خانم فروزش بخشدار گراش، سردار راستی مشاور فرمانده نیروی دریایی سپاه، و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های بستک و گراش نیز حضور داشتند، جمعی از شعرای گراش، لار، بستک، بیرم، اشکنان، لامرد، کال، ارد، خلیلی، هرمزگان، دیده بان، فداغ و … به قرائت آثار خود پرداختند که مورد استقبال حاضران در مراسم قرار گرفت.

راشد انصاری شاعر و طنزنویس دیده بانی نیز در این مراسم علاوه بر شعرخوانی طی سخنان مبسوطی در خصوص فرهنگ و هنر و ادبیات و شادی و نشاط در جامعه با استناد به آیاتی از کلام الله مجید، در خصوص شادی و نشاط به ایراد سخن پرداخت و گفت: نه تنها در کتاب آسمانی ما و به نقل از بزرگان دین، که در ادبیات فارسی نیز به شور و شادی و دعوت عمومی به نشاط، فراوان اشاره شده است.

← ادامه خبر …

Views: 33

مشکل اینجاست که از حجاب به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می کنیم

همایون امیرزاده:

مشکل اینجاست که از حجاب به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می کنیم

همایون امیرزاده

همایون امیرزاده، مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و رئیس فعلی سازمان شهرستان ها و مدیریت فن‌آوری اطلاعات موسسه اطلاعات در گفتگویی با خبرنگار این روزنامه به موضوع حجاب و عفاف و پیامدهای طرح مقابله با بدحجابی پرداخت.

وی گفت: پرداختن به موضوع حجاب در قالب یک مفهوم جزئی را یک خطای راهبردی می داند و معتقد است که ما باید بر اساس تعلقات دینی و فطری، حجاب را مورد مطالعه قرار دهیم و این ارزش را به عنوان یک مفهوم ارزشی و متعالی در جامعه جا بیندازیم.

امیرزاده افزود: حجاب و عفاف در عین آنکه پدیده ای مذهبی ـ ارزشی است به همان نسبت توجه به زمینه های فرهنگی ـ اجتماعی به عنوان بستر و زمینه های آن بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیازمند توجه آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه و سایر اجزاء جامعه است. بدیهی است که در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن این فرهنگ درونی شدن آن در وجود افراد نیز لازمه وجودی گسترش آن است. برای رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی تمام دستگاه ها و نهادهای مختلف به صورت مستمر و هدفمند است.

← ادامه خبر …

Views: 37

چهاردهمین جشنواره ملی خلیج فارس ۶ الی ۱۰ اردیبهشت در بندرعباس برگزار می شود

چهاردهمین جشنواره ملی خلیج فارس ۶ الی ۱۰ اردیبهشت در بندرعباس برگزار می شود

روز ملی خلیج فارس

چهارمین جلسه هم اندیشی جشنواره ملی خلیج فارس با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، معاونین و دیگر اعضا در محل دفتر مدیر کل برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری در ابتدای جلسه ضمن تبریک سال جدید و قبولی طاعات و عبادات همکاران بیان کرد: امسال جشنواره خلیج فارس را با قوت برگزار خواهیم کرد.

جهانگیری گفت: موضوع خلیح فارس موضوع هویتی است و استانی نیست و فرا ملی است و فرهنگ ایرانی به نام خلیج فارس تعصب دارند و حساسیت خاص خود را دارد و در سال گذشته شاهد بودیم که شاعران دیگر کشورها که در این جشنواره حضور داشتند در خوانش اشعار خود با تعصب و احساسی از خلیج فارس نام می برند.

← ادامه خبر …

Views: 26

مجتمع آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس احداث می‌شود

مجتمع آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس احداث می‌شود

احداث مدرسه ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس

استاندار هرمزگان از احداث مرکزی آموزشی برای تسهیل در روند آموزش کودکان اوتیسمی و مناسب‌سازی مرکز فعلی آموزش کودکان اوتیسم خبرداد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی به مناسبت روز جهانی اوتیسم با حضور در مدرسه اوتیسم مهرجو؛ ضمن بازدید از این مجتمع آموزشی مستقیما در جریان روند فعالیت و کمبودهای این مرکز قرار گرفت و با مربیان، معلمان و والدین کودکان اوتیسم به صحبت و تبادل نظر پرداخت.

استاندار هرمزگان در جمع خانواده‌های دارای کودک اوتیسم گفت: آشنا کردن جامعه با این نوع از اختلال طیفیِ عصبی-رشدی اهمیت بسیاری دارد، باید تلاش کنیم تا ظرافت‌های رفتاری با افراد اوتیسم را به جامعه بشناسانیم و به همه بفهمانیم که این افراد چه گنجینه‌های عظیمی هستند.

← ادامه خبر …

Views: 25