سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار اقتصادی

اجرای ۹۲ درصدی طرح «نجما» در هرمزگان از افتخارات مخابرات است

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان:

اجرای ۹۲ درصدی طرح «نجما» در هرمزگان از افتخارات مخابرات است

نشست خبری مخابرات هرمزگان

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان در نشستی خبری که به مناسبت ۲۷ اردیبهشت‌ماه روز ارتباطات برگزار شد، از راه اندازی ۴۳ سایت  ۴G طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس حسن هاشمی یکی از اقدامات مفید سال گذشته را افزایش تکنولوژی ۴۳۰ سایت از ۳ جی به ۴ جی و غیره اعلام و اضافه کرد: «تکنولوژی حدوداً ۷۳ روستا افزایش دادیم و موفق به اعزام و راه‌اندازی ۲۱ سایت شهری در این زمینه شده‌ایم».

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با بیان اینکه تعداد روستاهای دارای ارتباط در استان به یکهزار و ۴۱۲ مورد رسیده است، گفت: «طی یک سال گذشته در زمینه پروژه‌های مناطق کمتر توسعه ‌یافته {USO}، ۲۳ سایت جدید راه‌اندازی شده و ۷۳ سایت تکنولوژی‌شان ارتقا یافته است».

مهندس هاشمی ضمن تشریح عملکرد سال ۱۴۰۲ مخابرات منطقه هرمزگان گفت: «مخابرات استان در بحث توسعه پایدار نیازمند توسعه اقتصاد دیجیتال است که امیدواریم بتوانیم تکالیفمان را در این راستا به سرانجام برسانیم».

← ادامه خبر …

Views: 18

فنی و حرفه ای به مثابه یک دانشگاه است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان:

فنی و حرفه ای به مثابه یک دانشگاه است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان جایگاه آموزش های فنی وحرفه ای و مهارتی در نقشه جامع علمی کشور را بسیار با اهمیت و حیاتی دانست و گفت: فنی و حرفه ای به مثابه یک دانشگاه است زیرا فرصتها و زمینه های مناسبی برای توسعۀ مهارت و مهارت افزایی دانش آموزان و دانشجویان در آموزش و پرورش، نظام آموزش عالی و سایر نهادهای آموزشی به وجود می آورد.

به گزارش صدف نیوز، محمد بذرافشان در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: امسال چهار هزار و ۹۰۰ مهارت آموز، بیش از ۲۵۰ ساعت در مراکز دولتی و آزاد فنی و حرفه‌ای هرمزگان آموزش دیده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان بیان کرد: مهمترین آموزش مهارت آموزان در رشته‌های برق صنعتی، مکانیک، جوشکاری، صنعت گاز، فنی مهندسی، خیاطی، گلدوزی و حصیر بافی است.

بذرافشان افزود: امسال رشته‌های جدید هوش مصنوعی و هیجانی، صنعت و خدمات نیز در آموزشگاه‌های دولتی و آزاد فنی و حرفه‌ای استان آموزش داده می‌شود.

← ادامه خبر …

Views: 28

از فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه کارفرمایی تقدیر شد

در سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران با حضور رئیس جمهور؛

از فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه کارفرمایی تقدیر شد

تقدیر رییس جمهور از فولاد هرمزگان

در سی و پنجمین جشنواره ملی امتنان، که از گروه های کار نمونه، واحدهای نمونه و کارگران نخبه با حضور «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور و «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر شد، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه کارفرمایی مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز، در این جشنواره ۳ گروه کارنمونه، ۶ واحد نمونه کارگری و ۸ کارگر نخبه تقدیر شدند.

اسامی برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل است:

← ادامه خبر …

Views: 25

شب های درخشان روستاها و شهرهای هرمزگان با اجرای طرح های روشنایی معابر

شب های درخشان روستاها و شهرهای هرمزگان با اجرای طرح های روشنایی معابر

روشنایی معابر در هرمزگان

شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با توجه به موضوع بهینه سازی مصرف برق روشنایی معابر اقدام به اصلاح این شبکه ها در بندرعباس و دیگر نواحی و شهرستان های استان کرده است ، از آنجا که سیستم های روشنایی اکثر کشورهای دنیا از جمله کشورمان ایران در حال حاضر غالبا مبتنی بر چراغهای بخار سدیم و یا بخارجیوه می باشند اصلاح این شبکه ها بر اساس تکالیف وزارت نیرو در دستور قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز، این چراغها درکنار مزایای شناخته شده خود برای دلسوزان صنعت برق دارای معایب بسیاری نیز می باشند معایبی از قبیل مصرف بالا ، هدر رفت زیاد انرژی به صورت گرما و شوک ضربه اولیه راه اندازی بالا  به شبکه که قابل توجه میباشند.

راه حلی که امروزه در سطح دنیا مطرح شده است و دوره های آزمایشی خود را به سرعت پست سر گذاشته و به تولید انبوه رسیده است استفاده از چراغهای دیودی یا LED می باشد که با مصرف کم تر، بهره نوری مناسبتر و راندمان بالاتر، طول عمربالا ،عدم تولید توان راکتیو،عدم نیاز به جریان راه اندازی بالا،میزان تولید هارمونیک کم و عدم تاخیر در انتشار نور جایگزین بسیارمناسبی به حساب می آیند.

← ادامه خبر …

Views: 29

از استارتاپ “جامُش” استان هرمزگان تقدیر شد

در سومین کنفرانس بین المللی برند سبز اکوسیستم استارتاپی کشور

از استارتاپ “جامُش” استان هرمزگان تقدیر شد

تقدیر از استارتاپ جامش

سومین کنفرانس بین المللی برند سبز در تالار ایران زمین شورای شهر تهران برگزار و از استارتاپ جامُش استان هرمزگان به عنوان نخستین برند سبز در اکوسیستم استارتاپی کشور تقدیر شد.

به گزارش صدف نیوز، در این تقدیرنامه آمده است: بدون تردید توفیق خدمت در جهت حفظ محیط زیست و نیل به اهداف هفده گانه توسعه پایدار، افتخار ستودنی و ارزشمندی است که با تلاش و همت جنابعالی و همکاران سخت کوش در آن مجموعه امکان پذیر گشته و اقدامات بسیار موثر و ارزشمندی برای خدمت به نسل های آینده، به عنوان میراث ماندگار در راستای حفظ محیط زیست به عمل آمده است.

ترویج دانش مدیریت و توسعه برند سبز، تعامل پژوهشگران و متخصصان حوزه برند و تبیین نقش فناوری و تکنولوژی های سبز برای حفظ محیط زیست از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس بود.

← ادامه خبر …

Views: 33

افتتاح ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای هرمزگان در دهه فجر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان خبر داد؛

افتتاح ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای هرمزگان در دهه فجر

بذرافشان مدیرکل فنی و حرفه ای هرمزگان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: در ایام فرخنده دهه فجر ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای استان افتتاح خواهد شد و این مراکز ظرفیت بزرگی است برای بنگاههای اقتصادی و شرکت های بزرگ که سطح دانش و بینش و مهارتی کارکنان را فراهم می کند و همچنین در کنار آن ۱۲۸ آموزشگاه آزاد نیز افتتاح خواهد شد که فصل جدیدی از مهارت آموزی در حوزه اشتغال است.

به گزارش صدف نیوز، محمد بذرافشان در گفتگویی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر با اعلام این خبر افزود: فنی و حرفه ای استان هرمزگان در ۱۰ ماهه سالجاری شاهد اقدامات موثری برای مردم شریف هرمزگان بویژه جوانان بوده است.

وی گفت: ایجاد و توسعه اشتغال پایدار توام با مهارت و آموزش در سازمان فنی و حرفه ای است و آموزش های فنی و حرفه ای در هرمزگان به سمت تقاضا محوری گام بر می دارد نه عرضه محوری.

بذرافشان اذعان داشت: بهبود شاخص توسعه انسانی  بهترین ساز و کار توانمندسازی انسان ها و امرار معاش آبرومندانه برای دستیابی به هدف ارتقای سطح زندگی مردم است.

← ادامه خبر …

Views: 87