سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار هرمزگان

شهادت رئیس جمهور محترم و هیات همراه داغ بزرگی است

استاندار هرمزگان:

شهادت رئیس جمهور محترم و هیات همراه داغ بزرگی است

شهادت آیت الله رییسی

استاندار هرمزگان  در دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان که با حضور  فرمانده سپاه امام سجاد (ع)، فرماندار بندرعباس، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از مسئولان دولتی انجام شد با عرض تسلیت شهادت رئیس جمهور محبوب و مردمی کشور و هیات همراه از جمله وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و تیم حفاظت ریاست جمهوری، اظهار داشت: این واقعه دردناک را به مقام معظم رهبری، تمام ملت ایران اسلامی و مردم شریف هرمزگان تسلیت می گویم.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی افزود: این ضایعه دردناک، داغ بزرگی است و آنچه که به ما تسکین می‌دهد حضور و هم دردی مردم است، ما تجربه تاریخی داریم و در برهه‌های مختلف خون شهیدان باعث ماندگاری انقلاب شده و ادامه راه این انقلاب برگرفته از خون شهدا بوده است.

← ادامه خبر …

Views: 20

احداث پل خلیج‌فارس ضرورتِ توسعه در جزیره قشم است

استاندار هرمزگان:

احداث پل خلیج‌فارس ضرورتِ توسعه در جزیره قشم است

استاندار هرمزگان احداث پل خلیج‌فارس را مادر توسعه‌ی جزیره قشم دانست و تکمیل آن را به عنوان جزوی از کریدور شمال به جنوب مهم برشمرد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست ویدئو کنفرانسی که با مدیران اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی داشت ضمن تبیین راهبردهای استان در توسعه دریامحور، به موارد مطرح شده درخصوص جزایر پاسخ داده و اظهار کرد: شورای برنامه‌ریزی استان‌ها لازم است اختیاراتی برای مدیریت یکپارچه در سواحل و جزایر داشته باشد و سازمان‌های دیگر مانند مناطق آزاد مسائل اقتصادی و توسعه را دنبال کنند.

وی با اشاره به هدفگذاری‌های صحیح مقام معظم رهبری بویژه درحوزه مکران گفت: ایجاد ساختارهای موازی با حکمرانی محلی آسیبی در توسعه مناطق ساحلی است و سرعت توسعه در سواحل را  کند می‌کند و از دیدگاه منافع ملی، معتقدم باید سر مناطق آزاد خلوت شود تا روی مسائل سرمایه‌گذاری، اقتصادی و توسعه جزایر تمرکز داشته باشند در غیر این صورت مدیرعامل منطقه آزاد یک فرماندار بزرگتر برای رسیدگی به امور خواهد بود.

← ادامه خبر …

Views: 22

سرانه تخت‌های بیمارستانی استان هرمزگان از سرانه کشوری بالاتر خواهد رفت

استاندار هرمزگان:

سرانه تخت‌های بیمارستانی استان هرمزگان از سرانه کشوری بالاتر خواهد رفت

سرانه تخت بیمارستانی در هرمزگان

استاندار هرمزگان در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان تقویت زیرساخت‌های مربوط به حوزه انرژی در شهرک‌های صنعتی را یکی از اولویت‌های کاری سال جاری دانست و اظهار داشت: با هدف حذف سوخت مایع صنایع تلاش خواهیم کرد شهرک‌های صنعتی را به شبکه گاز شهری متصل کنیم تا فساد موجود در این حوزه از بین برود ضمن اینکه زیرساخت‌های برق و آب شهرک‌ها نیز توسعه خواهد یافت.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی با اشاره به بیمارستان‌های در دست احداث استان، عنوان‌کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از سه بیمارستانی که کارهای آن در حال انجام است سرانه تخت‌های بیمارستانی استان از سرانه کشوری نیز بالاتر خواهد رفت و به ۱.۹ خواهد رسید.

← ادامه خبر …

Views: 21

بستن پرونده شبکه فاضلاب شهر بندرعباس، در دستورکار است

استاندار هرمزگان:

 بستن پرونده شبکه فاضلاب شهر بندرعباس، در دستورکار است

شبکه جمع آوری فاضلاب بندرعباس

استاندار هرمزگان در نشست تخصصی با دستگاه‌های تخصصی پروژه بزرگ جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس، مراحل نهایی برای بسته شدن این پرونده را بررسی کرد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آبفا و شرکت زیرساخت موضوع بستن پرونده فاضلاب شهر بندرعباس را بررسی کرد.

استاندارهرمزگان پایان پروژه فاضلاب بندرعباس را جزء تعهدات دولت سیزدهم به مردم دانست و گفت: با توجه به پیشرفت ۸۵درصدی پروژه شبکه فاضلاب بندرعباس، باید مراحل نهایی برای بستن این پرونده به ‌صورت جدی‌تر آغاز شود.

دوستی با اشاره به افزوده شدن ظرفیت نهضت ملی مسکن به این طرح، گفت: اتمام پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت زیرساخت به منزله اتمام پروژه فاضلاب شهر بندرعباس نیست و برای مراحل پایانی لازم است متولیان و مسیرهای تأمین اعتبار همچنین برنامه زمانبندی اجرا مشخص شود.

← ادامه خبر …

Views: 24

امنیت و رفاه گردشگران نوروزی در هرمزگان فراهم شده است

استاندار هرمزگان:

امنیت و رفاه گردشگران نوروزی در هرمزگان فراهم شده است

جاذبه های گردشگری هرمزگان

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم کاهش تصادفات جاده ای در ایام تعطیلات نوروزی گفت: بنای ما در راه ها کنترل و سخت گیری است تا مطابق هدفگذاری صورت گرفته شاهد کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده ای باشیم.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در رزمایش طرح نوروزی ۱۴۰۳ در ستاد فرماندهی استان گفت: استان هرمزگان به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری به ویژه در حوزه گردشگری دریایی شاهد ورود تعداد قابل توجهی از هم وطنان خواهد بود و می طلبد امکانات، امنیت و رفاه آنها در استان تامین و فراهم شود.

وی بااشاره به پیش بینی های انجام شده از سوی فرمانده انتظامی استان با همکاری ادارات و دستگاه‌های مختلف نظیر راهداری، هلال احمر و شهرداری افزود: رزمایش امروز در همین راستا و بمنظور هم افزایی بیشتر انجام شده تا میهمانان نوروزی ضمن تردد ایمن در مسیرهای مختلف استان، سفر خوبی را تجربه کنند.

← ادامه خبر …

Views: 30

اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس در هرمزگان

اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس در هرمزگان

انتخابات ۱۴۰۲ در هرمزگان

ستاد انتخابات استان هرمزگان، نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان را اعلام کرد.

به گزارش صدف نیوز، طبق اعلام ستاد انتخابات استان هرمزگان، با پایان شمارش آرا و تایید شورای نگهبان از میان ۵۸۵۲۲۵ آرای ماخوذه  حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی با کسب ۲۵۲۷۶۹ رای به عنوان نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ابراهیمی نیز موفق شد در ششمین دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۴۴۲۳۹ رای را کسب کند.

← ادامه خبر …

Views: 63