سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار ويژه

سفر رییس قوه قضاییه به هرمزگان، سفری با برنامه، هدفمند و تحول ساز بود

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در نشستی خبری:

سفر رییس قوه قضاییه به هرمزگان، سفری با برنامه، هدفمند و تحول ساز بود

نشست خبری رییس کل دادگستری هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در نشستی خبری گفت: از دستاوردهای سفر رئیس دستگاه قضا، فرهنگ‌ نظارت‌پذیری، مسئولیت‌پذیری و گره‌گشایی از امور و نگاه واقع بینانه و تخصصی و نوین و فرهنگ‌مردمی بودن و حضور در بین مردم است.

به گزارش صدف نیوز، نشست خبری و هفتمین تور نظارتی قوه قضاییه صبح روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور بیش از ۵۰ خبرنگار و عکاس از ۳۵ رسانه مختلف کشوری و استانی جهت بازدید از اقدامات قضایی انجام شده در استان هرمزگان و پیگیری اجرای مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به این استان آغاز شد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این نشست خبری که در جریان این تور نظارتی برگزار شد، با تشریح دستاوردهای سفر رئیس قوه قضاییه به استان هرمزگان اظهار کرد: سفر قبلی ریاست قوه قضاییه به استان مربوط به اسفند ۱۴۰۰ بود. سفر رئیس قوه قضاییه بدون تشریفات غیرضروری انجام شد. در این سفر تشریفات و برنامه‌های اضافی حذف شد، ولی سفری با برنامه، هدفمند، تحول ساز، با صد‌ها ساعت کار تخصصی بود.

وی افزود: سفر رئیس قوه قضاییه جزو موثرترین سفر‌های مقامات به استان بود چرا که ورود جدی وی به مسائل باعث ایجاد تکاپو و تلاش در بین مدیران استانی برای انجام کار‌ها شده است.

← ادامه خبر …

Views: 27

راه اندازی ۲۹ هنرستان جوار صنایع در هرمزگان طی دو سال اخیر

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد:

راه اندازی ۲۹ هنرستان جوار صنایع در هرمزگان طی دو سال اخیر

نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در آستانه فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم از راه اندازی ۲۹ هنرستان جوار صنایع در هرمزگان طی ۲ سال اخیر خبر داد و گفت: پیگیر راه اندازی هنرستان انرژی اتمی و هنرستان تجارت در استان تا اول مهر امسال هستیم.

به گزارش صدف نیوز، محمد قویدل در یک نشست خبری، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری با اشاره به اینکه در سفر اخیر رییس جمهور به هرمزگان ۸۰۰ کلاس درس مورد بهره برداری قرار گرفت، گفت: امسال نیز ساخت ۵۰۰ کلاس درس دیگر در استان هدف‌گذاری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان یکی از مشکلات اساسی در استان را کمبود فضای آموزشی عنوان کرد و افزود: ساخت ۱۳ مدرسه ۱۲ کلاسه در بندرعباس جز کلاس های درس جدید است که سرانه فضای آموزشی به تعداد دانش آموزان را به پنج متر مربع که متوسط کشوری است، نزدیک می‌کند.

← ادامه خبر …

Views: 31

بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در نوروز به بیش از ۲۵ هزار بیمار خدمات ارائه داد

 بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در نوروز به بیش از ۲۵ هزار بیمار خدمات ارائه داد

دکتر میثم صالحی

در ایام نوروز امسال، بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب با تلاش شبانه‌روزی کادر پزشکی و پرستاری خود، به بیش از ۲۵ هزار بیمار خدمات ارائه داد.

به گزارش صدف نیوز، دکترمیثم صالحی، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: این بیمارستان که تنها مرکز درمانی تخصصی در شرق استان هرمزگان است، در نوروز با افزایش قابل توجهی در تعداد مراجعین مواجه بود. با این حال، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش جهادی کادر درمان، تمامی خدمات مورد نیاز بیماران در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ارائه شد.

وی افزود: خدمات ارائه شده در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در ایام نوروز شامل ویزیت پزشک، خدمات پاراکلینیک، بستری، عمل جراحی و … بوده است.

← ادامه خبر …

Views: 24

تردد نزدیک به ۱۴ میلیون خودرو در محورهای استان هرمزگان طی ۱۷ روز

تردد نزدیک به ۱۴ میلیون خودرو در محورهای استان هرمزگان طی ۱۷ روز

جاده های هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان گفت: طی ۱۷ روز از اجرای طرح نوروزی امسال، تردد ۱۳ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۴۲۷ خودرو در سطح جاده‌های استان هرمزگان ثبت شده است.

به گزارش صدف نیوز، عباس شرفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمرگان در خصوص جزییات این خبر گفت: این میزان تردد خودرویی از ۲۴ اسفند سال گذشته تا ۱۱ فروردین امسال ثبت شده که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

عباس شرفی افزود: در این مدت ۷۹۱،۸۴۲ دستگاه خودرو وارد استان شده و ۷۳۲،۵۱۵ دستگاه خودرو از استان خارج شده‌اند.

← ادامه خبر …

Views: 30

سواحل جزیره هرمز از بطری های شیشه ای پاکسازی می شود

سواحل جزیره هرمز از بطری های شیشه ای پاکسازی می شود

بازیافت شیشه در هرمز

در هفته منابع طبیعی دستگاه بازیافت بطری های شیشه ای و تبدیل به پودر شیشه در جزیره هرمز افتتاح می شود.

به گزارش صدف نیوز، فاطمه دشتی، مدیر روابط عمومی استارتاپ زیست محیطی جامُش در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بیان این خبر گفت: جزیره هرمز به عنوان نگین سرخ خلیج فارس، بویژه در فصل های سرد و معتدل سال مقصد بسیاری از گردشگران سراسر کشور قرار گرفته اما متاسفانه طبیعت بکر و زیبای آن با حجم زیادی از آلودگی زیست محیطی زباله ها مواجه شده است. از این رو با همکاری پارک علم و فناوری استان هرمزگان به فکر نصب دستگاه بازیافت بطری های شیشه ای افتادیم.

وی افزود: حاصل گردشگری غیرمسئولانه چندین ساله هرمز، زباله بوده است. قطعا هر تکه زباله ای که در طبیعت هرمز رها می شود، زخمی بر تن جزیره می نشاند! شوربختانه، تاکنون در جزیره هرمز برای فرهنگسازی تفکیک از مبدا اقدامی صورت نگرفته است و سیستم جامعی برای جمع آوری و بطور کلی مدیریت پسماندها وجود ندارد و اغلب پسماندهای جمع آوری شده، تفکیک، پردازش و بازیافت نمی شوند؛ بلکه در مکان هایی دپو یا سوزانده می شوند؛ شیرابه زباله تر سموم زیادی وارد زمین و خاک می کند و دود ناشی از سوزاندن زباله ها نیز آلاینده هواست.

← ادامه خبر …

Views: 77

ترغیب مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات رسالتی همگانی است

ترغیب مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات رسالتی همگانی است

دکتر احسان کامرانی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، هرمزگان گفت: ترغیب مردم برای حضور گسترده در انتخابات رسالتی همگانی در راستای اعتلای ایران قوی و اسلامی است.

به گزارش صدف نیوز، احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  در جلسه ستاد انتخابات استان، با اشاره به در پیش بودند انتخابات در ١١ اسفندماه، تصریح کرد: همه نخبگان، فعالان سیاسی، اجتماعی، معتمدین، علما ، دانشگاهیان و..‌. در ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات مسئولیت دارند.

← ادامه خبر …

Views: 63