سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نگاه مطالبه‌گرانه رسانه‌های هرمزگان، کمک به آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان:

نگاه مطالبه‌گرانه رسانه‌های هرمزگان، کمک به آموزش و پرورش است

نشست صمیمانه مدیرکل آموزش و پرورش با فعالان فرهنگی رسانه ای

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در نشستی صمیمی با جمعی از فرهنگیان فعال در حوزه رسانه، به تشریح اقدامات و برنامه‌های این اداره کل در حوزه‌های مختلف پرداخت.

به گزارش صدف نیوز، محمد قویدل طی نشستی صمیمی با فرهنگیان فعال در حوزه رسانه ضمن تقدیر از اقدامات فرهنگیان در راستای انعکاس اخبار امیدآفرین در حوزه آموزش و پرورش به اهمیت مطالبه گری اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: نگاه مطالبه‌گرانه رسانه‌ها در سال‌های اخیر ارتقا یافته و این موضوع باعث خواهد شد مسایل و‌ مشکلات از زوایای مختلف دیده و رفع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: در طول سالیان اخیر در حوزه حقوقی و املاک با مشکلات بیشماری در زمینه سند مالکیت  مواجه بودیم و بسیاری از املاک آموزش و پرورش فاقد سند بودند  که با تلاش‌های صورت گرفته، سند سیصد ملک در سال گذشته اخذ شد که این اقدام بی سابقه دارایی زیادی را نصیب آموزش و پرورش استان نموده است.

وی همچنین به موفقیت‌های استان در زمینه مولدسازی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با اقدامات مثبت و برنامه ریزیهای موثری که در حوزه درآمدزایی در حوزه آموزش و پرورش صورت گرفته است جزو ‌۸ استان برتر کشور در این زمینه قرار داریم و از این طریق عملیات احداث مدارس متعددی در استان آغاز گردیده است که تاثیر مثبت و قابل توجهی در افزایش فضاهای آموزشی خواهد داشت.

قویدل در ادامه به درخشش بی سابقه آموزش و پرورش استان هرمزگان در سطح ملی اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان رتبه اول کشور در اجرای پروژه مهر و توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی را کسب کرده است و شورای آموزش و پرورش استان نیز در جایگاه نخست کشوری قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان به نگاه ویژه و اهمیت استاندار به حوزه آموزش اشاره کرد و افزود: خوشبختانه نگاه راهبردی استاندار هرمزگان به حوزه آموزش و پرورش سبب پیشرفت در جنبه های مختلف شده است و حضور پررنگ استادار در تمامی جلسات شورای آموزش و پرورش استان و دغدغه مندی نسبت به پیشرفت دانش آموزان نشات گرفته از نگاه راهبردی ایشان به این حوزه است.

وی ادامه داد: نگاه راهبردی ایشان به توسعه آموزش و پرورش، منجر به افزایش اعتبار تملک دارایی استانی به ۴۰ میلیارد تومان و تخصیص ۶۰ درصدی اعتبارات آموزش و پرورش شده است.

قویدل در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه رفاهی فرهنگیان گفت: با تجهیز درمانگاه فرهنگیان با بیش از ۲۰ میلیارد تومان و بهسازی و تجهیز واحدهای رفاهی فرهنگیان عزیز می توانند با کمترین تعرفه از امکانات درمانی و بهداشتی استفاده کنند.

نشست صمیمانه فرهنگیان رسانه ای با مدیرکل آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به امکان تحصیل و پیشرفت دانش آموزان در سراسر استان هرمزگان گفت: خوشبختانه تعداد دانش آموزانی که در کنکور ۱۴۰۲ رتبه زیر ۱۰۰ آورده اند ۱۰۰درصد رشد داشته ایم و ۱۲۹ نفر از دانش آموزان استان هرمزگان رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کرده اند که بسیاری از آنان از مدارس عادی و مناطق کم برخوردار بوده اند که نشان از وجود عدالت آموزشی در سراسر استان است.

شایان ذکر است تعدادی از فرهنگیان فعال در حوزه رسانه هرمزگان به بیان دغدغه ها و دیدگاههای خود پیرامون حوزه آموزشی و فرهنگی استان پرداختند و قرار شد هر سه ماه یکبار این نشست برگزار شود.

ساعت: ۰۴:۳۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

Views: 61

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *