سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

از صنعت گران برتر اقتصاد مقاومتی هرمزگان تجلیل شد

با حضور استاندار هرمزگان:

از صنعت گران برتر اقتصاد مقاومتی هرمزگان تجلیل شد

استاندار هرمزگان

اولین جشنواره اعطای نشان ویژه اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان و صنعت گران برتر استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آیین اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان و صنعت گران برتر استان هرمزگان اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یکی از ابتکارات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ایشان به صورت مرتب بر روی چند مسئله تاکید دارند که یکی از این تاکیدات مسئله اقتصاد مقاومتی است، ایشان در خصوص اصل ۴۴ و مردمی سازی اقتصاد و فعال کردن بخش خصوصی هم بیانات ارزشمندی داشتند که راهگشا بود.

استاندار هرمزگان گفت: در این جشنواره تلاش شده از زحمات تولیدکنندگان و صنعت گرانی که در حوزه مردمی سازی اقتصاد، عمل به مسئله مهم اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی و توسعه زنجیره‌های ارزش که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست اقدام کرده بودند تجلیل شود.

وی تصریح کرد: این بنگاه‌های مورد نظر توانسته‌اند در حوزه مواد خام و پتروشیمی و مواد معدنی چند زنجیره ایجاد فرآوری کنند که قابل تقدیر است.

دوستی گفت: حمایت از بخش خصوصی و مردمی سازی اقتصاد، جذب سرمایه و بهبود محیط اقتصادی مهم ترین اولویت ما در استان است که برخی نشانه‌های آن از جمله در حوزه مجوزها، پایداری قوانین و تامین مالی بنگاه‌ها قابل مشاهده است.

گفتنی است در این مراسم شرکت‌های فولاد هرمزگان، پالایشگاه نفت بندرعباس، فولاد کاوه جنوب، پالایش نفت آفتاب، پالایش گاز سرخون و قشم، مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، مدیریت تولید برق هرمزگان، رویان پلیمر خلیج فارس، آب و برق و تاسیسات قشم، رویان پلیمر خلیج فارس، پردیس میگوی جاسک و فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان حائز نشان اقتصاد مقاومتی شدند‌.

همچنین شرکت‌های فراندیش کوشا، سیمان هرمزگان، آرمان نیروی هرمزگان، فرآوری آهن تنگه زاغ، نقش و نگار الماس هرمز، صنایع غذایی کلثوم کاملیا، تولیدی سوغات سرای هرنگ بستک، خرمای نگین رودخانه، آجر مروارید کوهستک، کشت و صنعت گلخانه ای جعفری و مدکندالوی قشم نیز توانستند نشان برتر اقتصاد مقاومتی را دریافت کنند.

ساعت: ۰۱:۱۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

Views: 58

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *